Snapchat’de Kullanıcı Adları ve Telefon Numaraları ÇalındıDestek: Test Link
Mobil Dünya

Snapchat kullanan 4.6 milyon kişinin kullanıcı adı ve telefon numaralarının çalındığı ortaya çıktı.

Facebook’un 3 milyar dolarlık satın alma teklifini geri çeviren ve çok sayıda kullanıcısı olan Snapchat’te 4.6 milyon kişinin kullanıcı adı ve telefon numarasına ait bilgiler, SnapchatDB adlı internet sitesinde paylaşıldı.

İlgili sitede yayınlanan kişisel bilgiler, SQL veya CSV olarak indirilebiliyor. Bilgilerin yayınlandığı SnapchatDB adlı internet sitesinde telefon numaralarının son iki haneleri spam’i önlemek amacıyla sansürlenerek paylaşıldı.

Diğer bir yandan, kısa bir süre önce SnapchatDB adlı internet sitesinden bilgilere erişim sağlanabiliyordu ancak bu haberi sizlerle paylaştığımız zaman itibariyle internet sitesine erişim kapatılmış durumda.

Snapchatdb.info sitesine girmek isteyen kullanıcıları “This account has been suspended. Either the domain has been overused, or the reseller ran out of resources.” mesajı karşılıyor. / 16:29

2014’ün ilk günlerinde Snapchat ile ilgili bu durum, oldukça şaşırtıcı ve sürpriz bir gelişme oldu. Konuyla ilgili Snapchat tarafından henüz resmi bir açıklama gelmiş değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.