Skype’a Suriyeli Hacker’lardan Kötü SürprizDestek: Test Link
Donanım & Yazılım

Microsoft bünyesindeki Skype, 2014’ün ilk günlerinde Suriye’li hacker’ların sürprizi ile karşılaştı. Skype’ın Twitter hesabı ve blog’unda Suriye’li hacker’lar tarafından mesaj paylaşıldı.

Suriye Elektronik Ordusu, Skype’ın resmi Twitter hesabını ele geçirdi ve tweet’ler gönderdi. Skype adına gönderilen tweet’lerden en çok ilgi ve dikkat çekeni ise kullanıcılara Microsoft’un e-posta servisinden uzak durmalarını tavsiye eden tweet oldu.

Skype-Twitter-tweet-webeyn

Gönderilen tweet’te Microsoft’un hesapları izlediği ve verileri devletlere sattığı belirtilirken, kullanıcıların Microsoft’a ait e-posta servislerini (Hotmail – Outlook) kullanmamaları da tavsiye edildi. İlgili tweet, 8 binden fazla retweet edildi ve bir süre sonra Skype tarafından silindi.

Diğer bir yandan Skype’ın Twitter hesabına ek olarak resmi Facebook sayfası ve blog’unda da benzer durum yaşandı. Facebook sayfasından paylaşılan benzer mesaj silindi. Skype blog’unda paylaşılan iki mesaj da kısa bir süre sonra silinirken, Skype blog halen Skype ana sayfasına yönlendiriliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.