Skype Reklamları Nasıl Engellenir?Destek: Test Link
Nasıl Yapılır?

Microsoft bünyesindeki popüler mesajlaşma yazılımı Skype’da çıkan reklamlar sizi rahatsız ediyorsa bu yazımızın devamına gözatmanızda fayda var.

Skype’da konuşma pencerelerinde bazen maalesef reklamlar çıkabiliyor ve bu durum sizi rahatsız edebilir. Konuşma pencerelerinde reklamların sık çıkması bazı kullanıcıların tepkisine neden oluyor.

Konuşma pencereleri içerisinde reklamlar şu şekilde gözüküyor:

Skype reklamları nasıl kaldırılır?

– Windows 8 ve 8.1’de başlat ekranına giriyorsunuz ve klavyeden “Denetim Masası” yazarak arama yapıyorsunuz. Eğer Windows 7 ve öncesi versiyonlardan birini kullanıyorsanız bu bölüme direkt olarak başlat menüsünden ulaşabilirsiniz.

– Denetim Masasına geldikten sonra buradaki “Internet Seçenekleri” seçeneğini aramanız gerekiyor. Bulduğunuzda direkt olarak üzerine tıklayabilirsiniz.

– Internet Seçenekleri ekranının hemen ikinci sekmesi olan “Güvenlik”e tıkladıktan sonra karşınıza çıkan ekranda yer alan “Yasak Siteler” bölümüne gelmelisiniz. Burada ekran görüntüsünde olduğu gibi “Siteler” adlı butona tıklayarak devam ediyoruz.

– “Yasak Siteler” ekranında yer alan “Bu Web sitesini bölgeye ekle:” yazısının altındaki bölüme “https://apps.skype.com” yazdıktan sonra “Ekle” butonuna basıyor ve daha sonra “Kapat”a tıklayarak devam ediyoruz.

– Artık tüm denetim masasından çıkış yapabilirsiniz. Skype’ın değişiklikleri algılaması için programı tamamen kapattıktan sonra yeniden açabilirsiniz. Artık konuşma pencerenizin üzerinde herhangi bir reklam yer almayacaktır.

Skype, özellikle yılların efsanesi olan MSN programı ile birleştirildikten sonra çok daha aktif bir şekilde kullanılmaya başladı. Skype’n indirmek istiyorsanız alt kısımdaki bağlantı aracılığıyla indirebilirsiniz.

İndirin: Skype

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.