Sitenize Favicon EkleyinDestek: Test Link
Webmaster

Merhabalar. Sitenizde halâ bir Favicon yoksa ve Favicon hakkında bilgi sahibi değilseniz bu yazımızı okumanızda fayda var.

www.webeyn.com

Öncelikle Favicon nedir ondan başlayalım. Favicon, “favorite icon” un kısaltılmış halidir. İnternet sitelerine girdiğinizde adres çubuğunda site adresinin sol tarafında küçücük bir resim görürsünüz bazen. İşte o, Favicon. Favicon, 16*16 boyutlarında olur.

Webeyn.com’da Faviconumuzu göreceksiniz. Sitemize girdiğinizde adres çubuğunuzda site adresinin sol tarafında bir “W” simgesi bulunuyor.

Favicon’u eklediğinizde neler olur?

Öncelikle sitenize bir Favicon eklediğinizde profesyonel anlamda bir adım daha atmış olursunuz.
Ayrıca insanlar sitenizi kendi yer irimlerine (sık kullanılanlar) eklediklerinde, sitenize eklemiş olduğunuz Favicon site adınızın yanında gözükür.

Siteme Favicon’u nasıl eklerim?

Öncelikle 16*16 boyutlarında bir resim oluşturmanız gerekli. Resminizi oluşturduktan sonra Google’a girip “favicon generator” diye arama yapın ve ilk sıradaki siteye girin. Girdikten sonra Gözat butonuna tıklayarak oluşturduğunuz 16*16 boyutlarındaki resminizi seçin ve Create Icon butonuna tıklayın. Bunu niçin yapıyoruz? Çünkü oluşturduğumuz resim .ico uzantılı değil. Oluşturduğumuz resmi .ico uzantısına çevirmek için Favicon Generator sitesini kullanıyoruz.

.ico’ya çevirdim, şimdi ne yapacağım?

Favicon Generator ile resminizi .ico’ya çevirip bilgisayarınıza .ico halini indirdikten sonra sıra geldi sitenize eklemeye..
.ico uzantılı resminizi bir yere ya da sitenize upload edin. Örneğin sitenizin ana dizinine attınız. http://siteadresiniz.com/faviconunuz.ico adresini varsayalım.

Sitenizde </head> etiketinden önce uygun bir yere buraya tıklayın, kodu kopyalayın ve sitenize ekleyin.

Sağlıcakla kalın..

Yorumlar

    • Merhaba,
      Şuan için onunla ilgili bir düşüncemiz yok ama ileride olabilir. Teşekkürler ilginiz için 🙂

      Thumb up 0 Thumb down 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.