Seagete, Yeni Depolama Çözümlerini TanıttıDestek: Test Link
Donanım & Yazılım

Dashboard yazılımı ile yedekleme çok kolay

Seagate Backup Plus Slim ve Fast, birinci nesil Backup Plus’ı oldukça popüler hale getiren Dashboard yazılımını da içeriyor. Bu yazılım sayesinde tek bir tıklama ile yedekleme yapılabiliyor. Ayrıca yedekleme işlemi daha sonraki belirlenen bir tarih ve saate de kurularak, otomatik olarak gerçekleştirilebiliyor.

Dashboard’un en dikkat çekici özelliklerinden birisi de sosyal ağlar üzerinde yer alan hesaplarınızdaki içeriklerin yedeği diske tek bir tık ile alınıyor. Üstelik bu yedek alınırken dosyalar karışmıyor, tüm dokümanlar filtreleniyor. Aynı şekilde, diskte yer alan içeriklerden istediklerinizi de sosyal ağlar üzerine yükleyerek, paylaşabiliyorsunuz.

Backup Plus Slim ve Fast, yeniden formatlamaya gerek duymadan Windows ve Mac işletim sistemine sahip bilgisayarlar arasında dosya paylaşımı yapabiliyor.

4/8-Bay Rackmount

Seagate-Rackmount-NAS_webeyn

1U raf formundaki çözümlerinde merkezi yedekleme, data koruma ve uzaktan erişim kontrolü özellikleri sunan Seagate, bu kategoride 8 Bay Rackmount NAS ve 4 Bay Rackmount NAS olmak üzere işletmenin büyüklüğüne göre alternatifler sunuyor. Bu kategoride kapasiteler 4 ila 32 TB aralığında ihtiyaca göre belirlenebiliyor.

Windows ve Mac işletim sistemine sahip bilgisayarların verilerini tek bir merkezde toplayan ve yedekleyen bu yeni ürünler, Seagate’in yeni NAS işletim sistemine sahip. Bu işletim sistemi sayesinde depolama merkezine güvenli ve sezgisel web tabanlı ara yüzüyle her yerden kolayca erişilebiliyor. Ofisten, yoldan ya da dilediğiniz her yerden veriler yönetilebiliyor. İşletme içerisindeki tüm personel için kolay merkezi veri yedekleme ve dosya paylaşım olanağı sağlıyor.

Benzerlerine göre fiziksel olarak yarı yarıya daha az yer kaplayan çözümler daha fazla kapasite imkanı sunuyor. Her iki ürünün de donanımında çok kolay biçimde değişiklikler yapılabiliyor. Herhangi bir alet kullanmadan fanlar değiştirilebiliyor, sistemdeki bir diski değiştirmek için sistemi kapatmaya gerek kalmadan disk hot-swap yuvadan çıkarılabiliyor. Ayrıca sistemin güç kaybı zamanlarında kapanmaması için yedek, değiştirilebilir güç kaynağı da bulunuyor.

İşletmeler için depolama çözümleri

İşletmeler için iki farklı kategoride ürün tanıtan Seagate, kolay ara yüz ve yönetim ile IT yöneticilerinin işlerini kolaylaştırmayı hedefliyor.

Windows Server 4-bay NAS

Seagate-Windows-Server-4-bay NAS_webeyn

50 kişiye kadar olan ofis ve iş grupları için geliştirilen yeni 4-bay NAS eş zamanlı olarak PC yedeklemelerini tek bir merkezde toplarken, kurumsal network ağlarında erişim, işbirliği ve bilgisayarlardaki güvenli dosya paylaşımı gerçekleştiriyor.

İşletmelerin mevcut Windows IT altyapısını daha faydalı hale getirmek için oluşturulan Seagate Business Storage Windows Server 4-bay NAS, Active Directory dizinleme sistemi ile IT yöneticilerinin işini kolaylaştırıyor. Sisteme bağlı her bir cihazın kontrolü ve erişimi için kullanıcıların manuel olarak giriş yapmasına gerek kalmıyor, mevcut dizin üzerinden kolayca ayarlamalar gerçekleştiriliyor.
Cihazın üzerindeki Windows Depolama Alanı, çoklu diskler üzerinde kopyalar oluşturarak verilerin korunmasına yardımcı oluyor. Windows Depolama Alanı, kullanıcılara en iyi kapasite ve en fazla alanı vermek için yüklenen sürücüleri otomatik olarak yönetiyor. Ayrıca BitLocker şifrelemesi ile izinsiz erişimlere karşı dosya güvenliği sağlanıyor.

Sayfalar: 1 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.