Seagete, Yeni Depolama Çözümlerini TanıttıDestek: Test Link
Donanım & Yazılım

Dünyanın en büyük veri depolama çözümleri üreticilerinden olan Seagate, geçtiğimiz hafta Las Vegas’ta düzenlenen CES fuarında tanıttığı yeni ürünlerini Avrupa’da ilk olarak Türkiye’de tanıttı. Etkinlikte bireysel kullanıcılara yönelik ürünler ile birlikte işletmeler için tasarlanan depolama çözümleri de sergilendi.

Etkinlikte konuşan Seagate Türkiye ve İsrail Markalı Ürünler Yöneticisi İpek Binyıldız, hem bireysel kullanıcılara hem de işletmelere yönelik sundukları çözümlerin sadece donanım olarak değil, yazılım olarak da yenilikçi ve çok güçlü olduklarını söyledi.

Seagate’in taşınabilir disk serilerinden Backup Plus ailesinin yeni ürünleri Backup Plus Fast ve Backup Plus Slim oldu.

İşletmeler için de büyüklüklerine ve yapılan işlemlere göre farklı depolama çözümleri olan Windows tabanlı Windows Server 4-bay NAS ve 1U formunda sunulan 4 ve 8 Bay Rackmount NAS teknik detayları ile paylaşıldı.

Taşınabilir diskte kapasite 4TB’a çıktı

Seagate-Backup-Plus Fast_webeyn

Seagate’in yeni taşınabilir diski Backup Plus Fast, dünyanın ilk taşınabilir 4 TB’lık harddisk’i oldu.

Mevcut taşınabilir disklere göre iki kat daha fazla kapasite sunan cihaz, hız konusunda da yeni bir rekora imza attı. Backup Plus Fast saniyede 220MB veri aktarımı yapabiliyor. Harici bir güç kaynağına gerek duymadan çalışan 2.5 inç formundaki cihaz, fotoğraf, film gibi yüksek kapasiteli dokümanların aktarımında kullanıcılara kusursuz bir şekilde eşlik ediyor.

Dünyanın en ince 2TB’lık taşınabilir diski: Backup Plus Slim

Seagate-Backup-Plus-Slim-webeyn

Seagate’in taşınabilir depolama çözümlerinin en yenilerinden biri de Seagate Backup Plus Slim oldu. Dünyanın en ince 2TB’lık taşınabilir diski konumunda olan cihaz zarif, küçültülmüş bir tasarıma sahip.

Backup Plus Slim, USB 3.0 arabirimi ve süper hızıyla en uygun taşınabilir depolama çözümlerinden biri oluyor. Parmak izi ve çizilmelere karşı dayanıklı metal kaplı olan cihazın, kırmızı, mavi, siyah ve gümüş renk alternatifleri; 500GB, 1TB ve 2TB’lık da kapasite alternatifleri bulunuyor.

Seagate Backup Plus Fast, kullanıcılara masaüstü disk sürücüleriyle aynı, hatta bazılarına göre daha yüksek bir kapasite sunarken, kamera ya da sırt çantasında kolayca taşınabilir bir boyutta. Üstü metal kaplı, kaliteli ve sağlam bir tasarıma sahip olan Seagate Backup Plus Fast, çizilmelere ve parmak izine karşı dirençli.

Yılın yeniliği: Mobil cihazları yedekleme

Backup Plus ailesinin bu yılki yeniliklerinden biri de yazılım tarafında oldu. Mobil yedekleme uygulaması olan Mobile Backup sayesinde akıllı telefonlardaki tüm fotoğraflar, videolar, dokümanlar network ağı üzerinden bu disklere yedeklenebiliyor.

Mobile Backup uygulaması, iOS ve Android tabanlı cihazlarda kullanılabiliyor. Aynı zamanda kullanıcılar uygulama üzerinden Dropbox ya da Google Drive hesabına da telefonun yedeğini alabiliyor.

Backup Plus ailesinin yeni ürünleri, yeniden formatlamaya gerek duymadan Windows ve Mac işletim sistemine sahip bilgisayarlar arasında dosya paylaşımı yapabiliyor.

Sayfalar: 1 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.