Seagate’ten Büyük Satın AlmaDestek: Test Link
Kurumsal

Dünyanın en büyük veri depolama çözümleri üreticilerinden olan Seagate, SSD alanındaki etkinliğini arttırmak adına yeni bir satın alma gerçekleştiriyor.

Avago bünyesinde yer alan LSI’ın Hızlandırılmış Çözümler Bölümü’nü ve Flash Bileşenleri Bölümü’nü 450 milyon dolar karşılığında satın alan Seagate, tüm depolama çözümlerinde lider olabilme stratejisini güçlendiriyor.

Seagate CEO’su Steve Luczo satın almayla ilgili olarak, “Müşterilerimize veri depolama alanında farklı çözümler sunmak tek hedefimiz. Bu satın alma ile flash depolama alanında sunacağımız imkanlar belirgin olarak değişiklik gösterecek. LSI’nın Hızlandırılmış Çözümler Bölümü sektördeki en geniş PCIe flash ürünlere sahip. Flash Bileşenleri Bölümü ise sınıfının en iyisi. Bu satın alma Seagate’in flash depolamadaki derinliğini doğrudan yükseltecek ve Seagate’in yol haritasında hızlanmasına kılavuzluk edecek.” dedi.

Son yıllarda, Samsung’un hard disk bölümünü ve farklı tasarımlarıyla dikkat çeken disk üreticisi LaCie’yi satın alan Seagate’in ekonomik hedefleri de üst seviyelere ulaştı. Bünyesinde yer alan kurumsal SSD ürün gamı ve bu satın almanın kombinasyonu sayesinde firma 2015 yılında en az 150 milyon dolarlık gelir oluşturmayı hedefliyor.

Satın alma işleminin gerekli yasal onayların ardından 2014’ün 3. çeyreğinde tamamlanması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.