SAP, Türkiye’de İnovasyon Merkezi KuruyorDestek: Test Link
İnternet

SAP, Teknopark İstanbul’da 20 milyon avro değerinde yatırımıyla büyük bir bilim ve teknoloji merkezi kuracak. Bu yeni SAP Innovation Center, Türkiye’de ve bölge ülkelerde kamu sektörü, tüketici ürünleri, perakende ve imalat sektörü gibi kilit yerel endüstrilerdeki müşterilerine inovasyon desteği sağlayacak. SAP aynı zamanda Türkiye’de inovasyon merkezi kuran ilk global yazılım şirketi olarak ön plana çıkıyor.

SAP Innovation Center Türkiye’nin bu yılın son aylarında Teknopark İstanbul’da açılması ve bir yıl içinde 300 çalışan, araştırmacı ve öğrenciye ev sahipliği yapması bekleniyor. SAP, bu yeni tesise 20 milyon avro yatırım yapmayı planlıyor. SAP yeni yatırımını bugün Çırağan Sarayı’nda düzenlenen ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, BTK Başkanı Dr. Tayfun Acarer, SAP Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Vishal Sikka, SAP Türkiye Genel Müdürü Zeynep Keskin ve SAP AG Kıdemli Başkan Yardımcısı ve SAP Innovation Center Türkiye Genel Müdürü Cafer Tosun’un katıldığı törende duyurdu.

SAP Innovation Center Türkiye, İstanbul’daki bilim ve teknoloji gruplarının merkezi olan Teknopark İstanbul’da kurulacak. Kapsamlı bir bilim ve teknoloji kompleksi olacak bu merkez, İstanbul’un Anadolu yakasında, Sabiha Gökçen havaalanına yakın bir noktada yer alıyor. Böylece SAP yerel müşterilerinin, ortaklarının ve start-up’ların ortak-inovasyon projelerini yürütmeleri için ideal bir konum sunuyor. SAP aynı zamanda Türkiye’de bir inovasyon merkezi kuran ilk global yazılım şirketi olarak ön plana çıkıyor.

SAP, yaş ortalaması 30’un altındaki genç nüfusuyla dinamik bir toplumsal yapıya sahip olan Türkiye’deki yüksek öğrenim kurumlarıyla güçlü ilişkiler geliştirmiş bulunuyor. Halen SAP® University Alliance programına kayıtlı on üç Türk üniversitesinde lisans ve lisanüstü eğitim alan öğrenciler SAP kurumsal yazılım müfredatını kullanıyor. Şirket ayrıca yakın zamanlarda İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi işbirliğiyle Türkiye’de başlattığı SAP® Corporate Master programıyla öğrencilerin MBA derecelerini tamamlarken ayrıca danışmanlık yapmalarını da sağlayarak büyük bir fırsat yaratıyor.

SAP Innovation Center Türkiye, “design thinking” yaklaşımını kullanarak yoğun bir şekilde geliştirme faaliyetlerine odaklanıyor. Bu yaratıcı geliştirme yöntemi, müşteri ihtiyaçlarını saptama ve karşılama noktasına ağırlık vererek, ileri tekniğe sahip ve ekonomik olarak uygulanabilir çözümler getiriyor. Merkez, genel global SAP ürün portföyüne katkıda bulunan projelerde inovasyon desteği sağlayacak ve Türkiye’de kamu sektörü, tüketici ürünleri, perakende ve imalat sektörü gibi kilit yerel endüstrilerdeki müşterilerine inovatif çözümler üretecek.

Dünyanın en hızlı büyüyen ekonomilerinden biri olan Türkiye, SAP için de en hızlı büyüyen pazarlardan biri. SAP Innovation Center’ın Türkiye’deki merkezi, dünya genelinde 15 lokasyonda yer alan SAP inovasyon ağının bir parçası olacak. Bu merkezlerin her biri yoğun bir şekilde araştırma ve inovasyona odaklanıyor ve SAP ürün ve teknolojilerinin geliştirilmesine katkıda bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.