Samsung’dan İki Yeni Galaxy Gear Modeli: Gear 2 ve Gear 2 NeoDestek: Test Link
Mobil Dünya

Samsung, giyilebilir teknoloji pazarına giriş yaptığı Galaxy Gear modelinin ardından Galaxy Gear 2 ve Galaxy Gear 2 Neo olmak üzere Tizen işletim sistemiyle çalışan iki yeni modelini de resmen duyurdu.

Görünüm açısından Gear ile benzer görününe sahip olan yeni modellerin donanım açısından ciddi farklılıkları olduğu görülüyor. Tanıtılan 2 yeni modelin en büyük farkı ise ilk modelin aksine Android işletim sisteminin yerine Tizen işletim sistemine sahip olması. İşletim sistemindeki değişimin nedeni henüz söylenmese de ilk Gear modelinde kısıtlı cihaz ile birlikte kullanılmasının karşılığında alınan şikayetlerden dolayı olduğu tahmin ediliyor.

Samsung Galaxy Gear 2

Samsung Galaxy Gear 2

Tizen işletim sistemi ile birlikte cihazın şarj süresinde artış meydana geleceği ve kullanım süresinin 2-3 gün olacağı söyleniyor. Yeni işletim sistemi ile birlikte Gear 2 ve Gear 2 Neo bir çok Samsung cihazı ile birlikte kullanılabileceği belirtiliyor.

Yapılan açıklamaya göre ilk Gear modelinde olduğu gibi Gear 2 ve Gear 2 Neo 1.63-inç büyüklüğünde ve 320×320 piksel çözünürlüğünde süper Amoled ekrana sahip olacak. İlk Gear modeli gibi yeni Gear 2 modelleri de özel bir şarj istasyonu ile şarj edilebiliyor. İlk modele göre farklılık gösteren bir diğer özellik ise 800MHz hızındaki tek çekirdekli işlemcinin 1.2GHz hızında çift çekirdekli bir işlemci ile değiştirilmesi olarak görülüyor.

Samsung Galaxy Gear 2 Neo

Samsung Galaxy Gear 2 Neo

2 modelde de kalp atışlarının ölçülebilmesi için bir sensör bulunuyor. Suya ve toza karşı daha dayanıklı olacağı söylenen Gear 2 modellerinde kamera özellikleri bakımından farklılıklar görülüyor. IR (Kızılötesi) özelliği ile birlikte televizyonlara uzaktan komut verebilme özelliği de yeni Gear 2 ve Gear 2 Neo ile birlikte geliyor. Gear 2 modelinde 2 MP çözünürlüğünde kamera olmasına karşın Gear 2 Neo modelinde kamera olmadığı görülüyor.

Farklı renk seçenekleri ile satışan sunulacak yeni Gear 2 modellerinin ülkemizde ne zaman satışa çıkacağı henüz bilinmiyor. Yeni gelişmeleri sizlerle paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.