Samsung ve BMW’nin Ortaklığı CES 2014’te SergileniyorDestek: Test Link
İnternet

Samsung’un CES 2014 için dünya devleriyle kurduğu ortaklıklar, interaktif mobil teknolojilerde yepyeni bir dönemin sinyallerini veriyor. Samsung standında sergilenen interaktif gösteriler, Samsung ürünlerinin günlük hayata entegrasyonunda gelinen son noktayı gözler önüne seriyor.

Samsung Electronics, CES 2014’teki Samsung standında interaktif Galaxy deneyimlerini tanıttı. Bu yılki fuarın ilgi odağının mobil teknolojiler olması nedeniyle Samsung, endüstri lideri olarak konumunu tamamen yeni bir noktaya taşıyor. BMW ile birlikte Trek Bikes, Kidrobot ve 3D Systems ile de kurulan Galaxy mobil cihaz ortaklıkları 10 Ocak tarihine kadar Las Vegas Kongre Merkezi’nde Samsung standında sergileniyor.

Samsung-ve-BMW-CES-2014-webeyn-3

BMW – Samsung Galaxy Gear ve BMW i Remote özelliği

Dünyanın ilk tam bağlantılı elektrikli aracı olan BMW i3’te, sürücüleri istedikleri zamanda, istedikleri yerden araca erişme olanağı sağlayan entegre SIM kartı özelliği bulunuyor. BMW i Remote uygulamasından yararlanarak sürücüler, kalan akü ömrü ve sürüş menzili bilgisine erişmekten, araç camlarının kapatılıp kapatılmadığının kontrol edilmesine ve aracın klimasının uzaktan ayarlanmasına kadar, çok sayıda faydalı işlevi doğrudan taşınabilir cihazlarından gerçekleştirmek için araçla bilgi paylaşımı yapabiliyor.

Samsung ve BMW, BMW i Remote uygulaması için tasarlanmış bir Galaxy Gear gösterisi hazırlamak için işbirliği yaptı. Gerçek zamanlı güncellemeler ve araca rahat erişim olanağı sağlayan Galaxy Gear, akıllı telefon deneyimini kullanıcının bileğine kadar taşıyor. Kullanıcılar akıllı telefonlarını ceplerinden çıkarmadan önemli bilgileri Galaxy Gear’da görüntüleyebiliyor. Samsung Galaxy Gear sayesinde, BMW i3’lerini doğrudan bileklerinden kontrol edebiliyor.

Samsung-ve-BMW-CES-2014-webeyn-2

Galaxy Gear ve BMW i Remote işlevselliği, kullanıcılara şarj ve araç durumu ile ilgili önemli bilgilerin yanı sıra, aşağıdaki özellikler hakkında bilgi almayı sağlıyor:

• BMW i3’ün akü şarj durumu ve mevcut sürüş menzili
• Kapı, cam ve sunroof’un durumu
• Gerekli servis ve inceleme gereksinimleri

Durum güncellemelerinin yanı sıra, kullanıcılar Galaxy cihazlarındaki dokunmatik kullanıcı arayüzü veya Samsung’un S-Voice konuşma komutunu kullanarak araçlarına binmeden önce BMW i3’ün iç sıcaklığını da uzaktan ayarlayabiliyor. Bunun yanı sıra, sürücüler bir adresi doğrudan BMW i3’lerinin navigasyon paneline göndermek için Galaxy cihazlarındaki S Voice özelliğini kullanarak “Arabaya gönder” işlevini etkinleştirebiliyor.

BMW i3 Samsung Galaxy Note 3+ Gear cihazlarını kullanarak BMW i Remote uygulamasının yapabilecekleri, sergilenmek üzere Samsung standında yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.