Samsung Galaxy S5 Resmi Olarak Tanıtıldı!Destek: Test Link
Mobil Dünya

Samsung, nihayet merakla beklenen yeni amiral gemisi Galaxy S5’i Mobil Dünya Kongresi kapsamında düzenlediği Unpacked 2014 etkinliğinde resmi olarak tanıttı. Galaxy S5 ile ilgili en yeni detaylar, haberimizde.

Su ve toza dayanıklı!

Apple’ın iPhone 5S’te parmak izi okuyucuya yer vermesinin ardından benzer bir hamlenin Samsung’dan da geleceği bekleniyordu. Beklenen oldu. Galaxy S5’te parmak izi okuyucusu bulunacak. Buna ek olarak nabız ölçer, daha akıllı kamera, yüksek veri indirme hızları, su ile toza dayanıklı gövde gibi beklenen özellikler de Galaxy S5’te geliyor. Böylelikle su ve toza dayanıklılık artık sadece Sony’de gördüğümüz birşey olmayacak. Galaxy S5, 1 metre derinlikte 30 dakika boyunca hiçbir şey olmadan durabilecek.

Galaxy S5; 5.1 inç 1920 x 1080 piksel çözünürlükte Super AMOLED ekran, 2.5 GHz 4 çekirdekli Snapdragon 801 işlemci ve 4K video kaydı yapabilen 16 megapiksel arka kamera, gerçek zamanlı HDR işleme (kamera), Android 4.4.2 KitKat işletim sistemi, 2 GB RAM, 2800 mAh batarya gibi başlıca teknik özelliklere sahip. Hemen hemen Galaxy S4 ile benzer görünüme sahip olan Galaxy S5’in arka kısmı biraz daha farklı. Samsung’un ‘modern glam’ adını verdiği yumuşak ve çukurlu desenli yeni arka kapak, Galaxy S5’te bulunuyor.

Samsung-Galaxy-S5-webeyn-4

Beyaz, siyah, altın ve mavi olmak üzere 4 farklı renk seçeneğine sahip olan Galaxy S5’in Nisan ayı içerisinde satışa sunulması bekleniyor.

Nabız ölçer

Yenilenen S Health uygulaması da geliyor. Kamera altında yer alan nabız ölçere parmak ucunuzu koyduğunuzda kan akışınızı 10 saniye boyunca dinliyor.

Samsung-Galaxy-S5-webeyn-3

Parmak izi okuyucu

Galaxy S5’te yer alan parmak izi okuyucu, Apple’ın iPhone 5S’te yer verdiği gibi ana ekran tuşunda bulunuyor. Parmak izi okuyucuyu birlikte ekran kilidini açmak ve ödemelerde kullanmak mümkün.

Mobil Dünya Kongresi 2014 ile ilgili en yeni gelişmeleri buradan takip edebilirsiniz.

Yorumlar

  1. Mükemmelik neresinde? izah eder misiniz? Hangi ödeme sisteminde, ya da nerede parmak izni kullanbileceğinize dair bir fikriniz var mı?

    Asıl soru bu, Samsung’un bu telefon komünitesi neden çok fazla? Her Samsung cihaz çıkardığında, oouuu! muhteşem bu yeaa! mutlaka alcam! merakla gelmesini bekliyorum! nidaları sizi de sıkmadı mı?

    Android forumlarında işletim sistemine yönelik çok ağır eleştiriler ve talepler yer alıyor ama samsung efendi bunları tekini bile değerlendirmiyor!

    Thumb up 0 Thumb down 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.