Samsung Galaxy S4, TCO Sertifikası AldıDestek: Test Link
Mobil Dünya

Galaxy_S4_webeyn

Samsung Galaxy S4, TCO Sertifikası’na layık görülen dünyanın ilk akıllı telefonu oldu.

BT sektöründe sürdürülebilirlik konusuna odaklanan bağımsız bir kuruluş olan TCO Development, Galaxy S4’ün sürdürülebilir bir şekilde tasarlanıp üretildiğini ve tüketicilerin sürdürülebilir mobil ürünlere yönelik taleplerini karşıladığını belirtti.

Samsung Electronics BT ve Mobil İletişim Departmanı CEO’su ve Başkanı JK Shin konuyla ilgili açıklamasında; “Galaxy S4’ü geliştirirken karar alma sürecimizin bilgi kaynağını, çevre dostu ürünlere yönelik talep oluşturdu. Galaxy S4’ün TCO Sertifikalı ilk akıllı telefon olmasından büyük bir mutluluk duyuyoruz ve bu sürdürülebilirlik yaklaşımımızın doğruluğunu ortaya koyuyor” dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu, Galaxy S4’ün Platinum ECOLOGO’dan sonra aldığı ikinci önemli sertifika oldu. Tüketicilerimize, pazara sunduğumuz bütün ürünlerin sürdürülebilir ve çevre dostu olduğunu bir kere daha göstermiş olduk.”

Galaxy-S4-yeni-webeyn

TCO Sertifikası alabilmek için akıllı telefonların, çeşitli toplumsal, çevresel ve ekonomik sürdürülebilirlik kriterleri çerçevesindeki şartları yerine getirmesi gerekiyor. Bu kategoriler içerisinde Samsung, toplumsal açıdan sorumlu üretim yapma ilkesine bağlı olduğunu ve Uluslararası Çalışma Örgütü ile Birleşmiş Milletler Konvansiyonlarına uyduğunu gösterdi. Çevre kategorisinde, Galaxy S4’ün nikel, berilyum ve cıva gibi zararlı maddeler içermediği tespit edildi. Bu maddelerin bulunması, cihazların yaşam döngüsünün sonunda geri dönüşüm potansiyelini ciddi ölçüde sınırlandırıyor. Ekonomik sürdürülebilirlik anlamında, Galaxy S4’ün enerji verimliliği övüldü ve güvenilirliği artıran unsurun akıllı telefonun endüstriyel tasarımı olduğu belirtildi.

TCO Development CEO’su Sören Enholm ise konuyla ilgili; “TCO Sertifikalı akıllı telefonlar, akıllı telefon alıcılarının sürdürülebilirlik göz önünde bulundurularak tasarlanan ürünleri daha kolay seçebilmeleri için tasarlanmıştır. Samsung gibi önde gelen markalar akıllı telefonlarını sertifikalandırarak, ürünlerinin daha sürdürülebilir mobil çözümlerin geliştirilmesine katkıda bulunduğunu göstermek için çok iyi bir fırsat elde etmiş oluyorlar” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.