Samsung Galaxy Camera Türkiye’deDestek: Test Link
Mobil Dünya

Samsung

Samsung, Galaxy Camera‘yı Beyaz ve Kobalt Siyahı renk seçenekleriyle Türkiye pazarına sundu.

Samsung Galaxy Camera, Android işletim sistemiyle birlikte geliyor. Fotoğraflarınızı 3G ve WiFi üzerinden anında paylaşmanıza imkân tanıyan Galaxy Camera, tek bir cihaz ile kullanıcılara her yerde ve her zaman, yüksek kalitede fotoğraf ve video çekme, izleme, düzenleme ve paylaşma olanağı sağlayan yeni bir görsel iletişim çağının müjdesini veriyor.

Galaxy Camera’yı ilk gerçek Bağlantılı Kamera olarak farklı kılan yönü 3G+ Wi-Fi bağlantısıdır ve bu özellik, kullanıcılara neredeyse sonsuz bir paylaşım olanağı ve akıllı telefonlarda yapılabilecek işlemlerin dünyasını sunar. Üstün kaliteli fotoğrafları Facebook, Twitter, Pinterest gibi tercih ettiğiniz sosyal ağlarda ve önceden yüklenmiş Instagram uygulamasında yayınlamak artık her zamankinden daha kolay. Galaxy Camera Wi-Fi üzerinde çalışır ve ekstra hız sağlamak için Çift Bant ve Kanal Birleştirme özelliklerinden yararlanır. Sadece tek bir tuşa dokunarak çekim, izleme, düzenleme ve paylaşma işlemlerini yapabilirsiniz.

Galaxy Camera hareket halindeyken de, diğer tüm akıllı telefonların kameralarından daha iyi kalitede fotoğraflar sunar. Gücünü 21x süper uzun zum objektifinden ve süper parlak 16M BSI CMOS sensöründen alan Galaxy Camera aynı zamanda, Samsung’un Smart Mode teknolojisine de sahiptir. Bu teknolojide herkese kolayca profesyonel kalitede fotoğraflar sunabilen 15 varsayılan mod ve ayar bulunur. “Smart Mode” özelliği çektiğiniz her fotoğraf, size şaşırtıcı derecede detaylı görüntüler sunarak Galaxy Camera ile fotoğraf çekmeyi kolay ve eğlenceli bir hale getirir.

Samsung Galaxy Camera

Kullanıcılar, çektikleri fotoğraflara Galaxy Camera’nın 4.8 inç (121.2mm) HD Super Clear Dokunmatik Ekranından bakabilir. Ancak, Galaxy Camera’nın etkileyici ekranında yalnızca fotoğraflara bakmakla yetinmezsiniz. Kullanıcılar entegre edilmiş olan “Fotoğraf Sihirbazı” aracılığıyla fotoğraflar üzerinde kolay ve hızlı bir şekilde düzenleme yapabilir. Gücünü Galaxy Camera’nın ultra hızlı, 4 çekirdekli işlemcisinden alan bu sihirbazda tam 35 fotoğraf düzenleme aracı bulunur. Kullanıcılar hızlı ve benzersiz bir fotoğraf düzenlemesi sağlayan ve GalaxyNote II ile popüler hale gelen “Paper Artist” uygulamasını da kullanabilir.

Kullanıcılara Android™ 4.1 (Jelly Bean) ile sunulan Galaxy Camera, Google Play’deki 600 binin üzerindeki uygulamaya erişim olanağı sağlıyor. Android işletim sistemi ayrıca eksiksiz bir tarama desteği ve kameranızı kendi yaratıcı ihtiyaçlarınıza uygun olarak kişiselleştirebilme olanağı sunuyor. Fiyatı ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

Samsung Electronics Türkiye Başkanı Sung Yong Hong Hong konuyla ilgili açıklamasında; “Samsung olarak, teknoloji dünyasına yeni bir boyut kazandıracak, yenilikçi ürünleri pazara sunmak öncelikli hedefimiz. Galaxy Note ile başladığımız ‘yeni bir ürün segmenti yaratma” vizyonumuz doğrultusunda, tüketicilerin hayatına zenginlik katacak yeni teknolojiler geliştirmeye devam ediyoruz. Bu noktadan hareketle pazara sunduğumuz Galaxy Camera ile de yepyeni bir ürün kategorisi oluşturuyoruz. Bağlantılı Kamera kullanıcılara istedikleri yer ve zamanda canlı ve yüksek kalitede fotoğraf ve video çekerek, bunları geleneksel fotoğraf makinelerindeki kısıtlamalarla karşılaşmadan, tercih ettikleri sosyal ağ sitelerinde ya da sevdikleriyle paylaşabilme olanağını sağlamalıdır. Galaxy Camera zengin paylaşım özellikleri ve daha fazlasını çok güzel bir tasarım ve kullanıcı ara yüzü ile sunuyor” dedi.

Samsung Türkiye Başkanı Sung Yong

Samsung’un pazar payı hedeflerine dikkat çeken Hong; “Ekim ayı GFK verilerine göre dijital kompakt fotoğraf makinesi pazarında yüzde 18’’lik pazar payına sahibiz ve son çeyrekte bunu yüzde 20 seviyesine çıkarma doğrultusunda ilerliyoruz. Bunun yanı sıra, kompakt sistem fotoğraf makineleri sektöründeki pazar payımızı yüzde 53’e çıkardığımız görülüyor. Yılı çok daha iyi bir noktada sonlandırmayı hedefliyoruz. Galaxy Camera satışlarında ise 2013’ten itibaren, operatör ve tüm mağazalarımız dahil yılda 36 bin adet Galaxy Camera satışını hedefledik” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.