Samsung, Yeni Videolarında Apple’a Gönderme Yaptı!Destek: Test Link
Mobil Dünya

Samsung, 9 Eylül akşamında iPhone 6, iPhone 6 Plus ve Apple Watch’un tanıtılmasının ardından Apple’a gönderme yaptığı 6 farklı video paylaştı.

Apple, 9 Eylül akşamı düzenlediği etkinlikte yeni iPhone modelleri iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ile birlikte merakla beklenen akıllı saati Apple Watch‘u tanıtmıştı. Samsung, çok geçmeden Apple’a gönderme yaptığı 6 farklı video paylaştı.

Aslında Apple’ın NFC gibi rakiplerinin kullandığı ve kullanıcıların çoktandır bildiği bazı teknolojileri farklı ve yeni birşey olarak lanse etmesi, eleştiri konusu olmuştu. Samsung, Apple’a bu noktadan da vurmayı ihmal etmedi.

İşte “Dahi olmaya gerek yok (It Doesn’t Take a Genius)” sloganının ön plana çıktığı reklamlar…

İlk videoda Samsung, iPhone 6’nın canlı yayın akışlarını oynatamadığını söylüyor.

İkinci videonun konusu ‘büyük ekran’.

Üçüncü video: Android işletim sistemine sahip büyük ekranlı bazı modellerde ekranı bölme özelliği sayesinde aynı ekranda farklı pencereler açılabiliyor. Bu özellik iOS’te ve dolayısıyla iPhone 6’da bulunmuyor.

Dördüncü video: Samsung’un Note serisine ait bazı modellerinde S-Pen kalem de geliyor. Büyük ekranlı iPhone 6 Plus’ta böyle bir özellik/artı yok.

Beşinci video: Samsung, iPhone kullanıcılarının en çok şikayet ettikleri nokta olan şarj ile ilgili de eleştiri yapmayı ihmal etmemiş. Donanımı ve stabil yazılımıyla dikkat çeken iPhone modellerinde batarya büyük bir sorun. Samsung, bu videosunda kendi hızlı şarj desteğine ve Apple’un bu noktadaki eksiğine değiniyor.

Altıncı (son) video: Samsung, Apple’ın uzun süredir gündemde olan ve 9 Eylül’de tanıtılan akıllı saati Apple Watch’u da unutmamış. Henüz ayrıntıları belli olmayan Apple Watch, giyilebilir teknoloji pazarında biraz ‘gecikti’.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.