Samsung, Akıllı Saati Galaxy Gear’ı TanıttıDestek: Test Link
Donanım & Yazılım

Samsung, akıllı saatini düzenlediği Unpacked 2013 etkinliğinde Galaxy Note 3 ile birlikte tanıttı. Uzun süredir gündemde olan ürünlerden birisi de Samsung’un akıllı saatiydi. Böylelikle nihayet resmi olarak tanıtılmış oldu. İlgili basın bültenini aşağıda görüntüleyebilirsiniz.

Samsung Galaxy Gear kullanıcıların hem anı yaşamalarını hem de Samsung Galaxy cihazlarıyla kolayca bağlantı halinde kalmalarını sağlarken kullanıcıları çağrılar, metin mesajları, e-postalar ve uyarılar gibi gelen mesajlar hakkında da bilgilendiriyor.

Samsung Galaxy Gear aynı zamanda bu mesajların önizlemesini görüntüleyerek kullanıcılara bu mesajları kabul ya da göz ardı etme olanağı da sunuyor. Gelen bir mesaj için kısaca göz atmaktan daha fazlası gerekiyorsa, kullanıcıların tek yapması gereken Samsung Galaxy cihazlarını almaları ve Smart Relay (Akıllı Aktarım) özelliği sayesinde tüm içeriği anında ekrana getirmeleri.

Galaxy-Gear-webeyn-son

Samsung Galaxy Gear’da bulunan dahili hoparlör kullanıcıların doğrudan ahizesiz telefon görüşmeleri yapabilmelerini ve günlük işlerini aksatmadan mobil iletişim bağlantılarını sürdürebilmelerini sağlıyor. Örneğin, elleri alışveriş torbaları ile dolu olarak süpermarketten çıkan bir kullanıcı, ekrana dokunmadan Galaxy Gear’a konuşarak çağrı yapma seçeneğine sahip. S Voice özelliği sayesinde ise kullanıcılar Galaxy Gear’da taslak mesajlar hazırlarken, yeni takvim girişleri oluşturabilir, alarmlarını ayarlayabilir ve hava durumunukontrol edebilirler.

Akıllı cihaz kontrolleri sağlamasının yanı sıra, Samsung Galaxy Gear kullanıcıların yaşamın anlamlı anlarını kolayca yakalamalarına yardımcı olacak çeşitli özellikler sunmaktadır. 1.9 Megapiksellik bir kameraya sahip olan Samsung GALAXY Gear Memographer (Hatıra Kamerası) özelliği sayesinde, hareket halinde olan kullanıcılar günlük yaşantılarındaki önemli olayların hızlı ve görsel kayıtlarını oluşturmak için fotoğraf ve video kaydederek bunları sosyal ağlarda paylaşabiliyorlar. Hızlı kayıt konseptini daha da geliştiren Voice Memo (Sesli Hatıra) özelliği ise kullanıcıların önemli düşünceleri ya da konuşmaları saatlerinden yakalamalarına ve bu sesli kayıtları Samsung GALAXY cihazlarında metin olarak kaydetmelerine olanak sağlıyor.

Yeni güvenlik geliştirmesi Auto Lock (Otomatik Kilit) özelliği sayesinde Galaxy GEAR akıllı telefondan 1,5 metre uzaklaştığında akıllı telefonun ekranını kilitleyerek yabancı kişilerin telefona erişimini engeller. Yine aynı özellik birbirlerini tamamlayan cihazlar birbirlerine yaklaştığında akıllı telefon ekranının kilidini açarak telefonun yeniden kullanılması sağlar. Find My Device (Cihazımı Bul) özelliği ise telefonun kaybolması durumunda ışıklarını yakıp söndürme ve titreşim yolu ile uyarı vererek kullanıcıların akıllı cihazlarının nerede olduğunu bulmalarına yardımcı olur. Samsung Galaxy Gear kullanıcıların akıllı telefonlarına erişebilecekleri bir yerde olmadıklarında bile şarkılara göz atmalarına, şarkıları çalmalarına ve duraklatmalarına yardımcı olarak Samsung Galaxy cihazlarında çalınan müziği kolayca kontrol edebilmelerine olanak sağlıyor. Son olarak, GALAXY Gear gelişmiş, sensör teknolojisi sayesinde, fiziksel etkinlikleri izleyen bir Pedometer (Adımölçer) olarak da çalışıyor. Bu özellik yakılan kalori, atılan adım ve kat edilen mesafe gibi önemli kişisel verileri kullanıcılar için sistematik ve otomatik olarak takip etmeye yardımcı oluyor.

Abartısız bir şıklığa sahip olan Samsung Galaxy Gear rafine tasarımı ve kaliteli kaplaması ile lüks bir mücevher görüntüsü yaratıyor. Yuvarlak ve akıcı bir biçimle bileğinizi saran Samsung Galaxy Gear, kol saati görevi görmesinin yanında kullanıcılara saatlerinin ön yüzünü kişiselleştirme fırsatı veren 10 farklı ara yüze de sahip. Samsung Apps aracılığı ile daha fazla uygulamada indirilebilir.

Samsung Galaxy Gear; Jet Siyah, Kahve Grisi, Vahşi Turuncu, Yulaf Beji, Gül Sarısı ve Limon Yeşili renklerinde satışa sunulacak.

Teknik özellikler

Galaxy-Gear-ozellikler-webeyn-1
Galaxy-Gear-ozellikler-webeyn-2
Galaxy-Gear-ozellikler-webeyn-3

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.