Sahibinden.com, Ramazan Bayramı Verilerini AçıkladıDestek: Test Link
İnternet

Sahibinden.com, 2013 yılının Ramazan Bayramı’na ilişkin alışveriş verilerini açıkladı.

Verilere göre, 15 Temmuz – 5 Ağustos tarihleri arasında bayram hareketliliğinin yaşandığı dönemde en çok ‘Giyim ve Aksesuar’ kategorisinde ilan verildi. Bu kategorideki ilan sayısında geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranla yüzde 76’lık büyük bir sıçrama gözlendi. sahibinden.com kullanıcılarının bayram alışverişinde ikinci tercihleri ‘Bilgisayar’ olurken, ‘Cep Telefonu’ ve ‘Hobi Oyuncak’ en çok ilan verilen diğer kategoriler oldu. Ayrıca ‘Aksesuar & Tuning” de yoğun olarak tercih edilen diğer kategoriler arasında yer aldı.

Ramazan Bayramı’nda sahibinden.com’un ‘Giyim ve Aksesuar’ ana kategorisinde en çok ilgi gören ürünler erkek ürünleri oldu. Erkek ürünlerinde en çok ilan verilen ürün ayakkabı olurken, bu üründe geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre verilen ilan sayısı yüzde 76 oranında artış gösterdi. Onu, ‘Hobi & Oyuncak’ kategorisinde Diecast model araba, ‘Bilgisayar’ kategorisinde ise dizüstü bilgisayar, yedek parça, masaüstü bilgisayar ve donanım izledi. Geçtiğimiz yıla oranla ilan sayısında gözlenen en büyük artış ise yüzde 82 ile ‘Bilgisayar’ kategorisinden masaüstü bilgisayar ve donanım ile ‘Aksesuar & Tuning’ kategorisinden Otomobil & Arazi Aracı ve Dış Aksesuar oldu.

2013 yılının Ramazan Bayramı alışverişlerinde sahibinden.com’da en çok ilan veren şehir İstanbul oldu. İstanbul’dan verilen ilan sayısının geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 64 daha fazla olduğu gözlendi. İstanbul’u sırasıyla Ankara, Antalya, İzmir, Bursa takip ederken geçtiğimiz yıla oranla ilan sayısında en büyük sıçramayı yüzde 71 ile Antalya yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.