Sacramento Kings, Google Glass İle Canlı Yayın Yapan İlk Takım OlacakDestek: Test Link
İnternet

Sacramento Kings, kendi sahasında Indiana Pacers’a karşı oynayacağı maçta Google Glass ile canlı yayın yaparak, profesyonel takımlar arasında bu teknolojiyi kullanan ilk takım olacak. Google Glass yayını, takımın taraftarlarının arena içindeki deneyimlerini daha iyi gösterebilmek için kullanılan en yeni teknoloji olacak.

Sacramento Kings’in 24 Ocak’ta kendi sahasında Indiana Pacers’a karşı oynayacağı maçta ilk Google Glass yayını yapılacak. Takım bu teknolojiyi 12 Ocak’ta ev sahipliğini yaptığı Cleveland Cavaliers maçında test etmiş ve sosyal medya üzerinden #KingsGoGlass adıyla yayınlanan bir fragman ile paylaşmıştı.

Bu teknoloji sayesinde takımın maskotu Slamson’ın, takımın dansçılarının, yan çizgide bekleyen muhabirlerin ve maçın en yakınındaki kişilerin taktığı Google Glass aracılığıyla canlı yayın yapılacak ve taraftarlar ister arenanın içinde, ister evlerinde olsunlar, maçı onların gözlerinden izleyebilecekler.Bir yazılım platformu olan CrowdOptic tarafından desteklenen bu deneyim, Google Glass üzerinden gelen gerçek zamanlı görüntülerin analizini yaptıktan sonra onları içerik ve kalitelerine göre sınıflandırıp yalnızca en yüksek kalitedeki canlı görüntüleri arenanın içindeki ekrana yansıtılmasıyla gerçekleşiyor.

Sacramento-webeyn

CrowdOptic’in mobil ve giyilebilir cihazların hedeflerini anlık analiz edebilmesi, takımın gelecekte de stadyum hizmetleri için kullanılabilecek mobil uygulamalar ve ayrıcalıklardan, taraftarların mobil cihazları ile kontrol edebilecekleri yayınlara kadar teknolojik açıdan geliştirilmiş ek hizmetler sunabileceğine de işaret ediyor.

Yakın gelecekte, taraftarların taktığı Google Glass ya da telefon gibi akıllı cihazlarının arenanın içinde görüklerinialgılayabilecek bir CrowdOptic teknolojisinin geliştirilebileceği bir ortaklık vizyonundan bahseden Sacramento Kings Başkanı Chris Granger konu ile ilgili “Başka birinin Google Glass görüntüsünü ya da sıraları görebilmek için taraftarların yalnızca akıllı cihazlarını o tarafa yöneltmeleri yeterli olacak. Google Glass’ın taraftarların maçları canlı izlemesinin ayrılmaz bir parçası haline gelmesi artık an meselesi. Bu anlamda da CrowdOptic ile gelecekte çalışabilecek olduğumuz için son derece heyecanlıyız,” yorumlarında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.