Rocket Internet Yeniden Türkiye’deDestek: Test Link
İnternet

Rocket Internet girişimi olan, dünyanın en büyük online otobüs bileti satış platformu ClickBus, TikoBus ile Türkiye pazarına yeniden giriş yaptı.

Rocket Internet’in yatırımıyla geçen yıl lansmanı yapılan ve Brezilya, Kolombiya, Meksika, Tayland, Almanya, Polonya, Pakistan ile Türkiye’de hizmet veren dünyanın en büyük online otobüs bileti satış platformu ClickBus’ın Türkiye’deki girişimi TikoBus, Türkiye’de 3 bin 500’den fazla güzergaha pratik ve kolay bir şekilde otobüs bileti alma imkanı sunuyor.

Türkiye’de yerel ve ulusal 65’ten fazla otobüs firmasıyla iş birliği bulunan TikoBus, seçtiğiniz güzergahta seferi bulunan firmaları saniyeler içinde fiyat ve saat alternatiflerine göre sıralayarak, en uygun otobüs seferini kolayca seçmeyi sağlıyor. Üstelik seyahat planının değişmesi durumunda TikoBus’tan alınan bileti hiçbir ücret ödemeden iade etmek mümkün.

tikobus-webeyn

TikoBus ile otobüs bileti satın almak için tek yapmanız gereken; TikoBus.com.tr’ye girerek seyahat güzergahınızı ve tarihini seçmek. Daha sonra listelenen seferler arasından size en uygun olana tıklayarak koltuğunuzu seçebilir; kredi kartıyla güvenli bir şekilde ödemenizi yapıp işleminizi tamamlayabilirsiniz.

TikoBus Genel Müdürü Ömer Küçükdere “Türkiye’de şehirlerarası otobüs sektörü büyük bir hacme sahip. Türkiye Otobüsçüler Federasyonu’na (TOFED) göre Türkiye’de her yıl 210 milyon otobüs bileti satılıyor ve bu rakam sektörün yıllık 4 milyar dolar büyüklüğünde olduğunu gösteriyor. Büyük bir potansiyele sahip Türkiye pazarı, ClickBus için de büyük önem taşıyor. Öyle ki, Türkiye ClickBus’ın büyüme planı içindeki ilk 10 ülke arasında yer alıyor. ClickBus’ın Türkiye’deki girişimi TikoBus olarak, Türkiye’de milyonlarca yolcuya en iyi kullanıcı deneyimini sunmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.