Qualcomm’un Snapdragon 801 İşlemcisi TanıtıldıDestek: Test Link
Donanım & Yazılım

Qualcomm, yeni Snapdragon 801 işlemcisini Barcelona’da gerçekleşen Mobil Dünya Kongresi‘nde tanıttı.

Snapdragon 801 işlemci daha büyük, daha hızlı kamera sensörleri, gelişmiş görüntü işleme desteğiyle daha yüksek kaliteli fotoğraf, videonun yanı sıra gelişmiş mobil grafikler – oyun performansı, yüksek hızlı SD kart erişimi, çift SIM kart / Çin için dual active servisi (DSDA) ve artırılmış genel performans gibi çarpıcı özellikler sunuyor.

Snapdragon 800 işlemcilerde olduğu gibi Snapdragon 801 işlemciler de dahili 4G LTE Cat 4 ve 802.11ac Wi-Fi bağlanabilirlik seçeneklerine sahip. Gelişmiş işleme gücü için dört çekirdekli Krait 400 CPU ve üstün grafik performansı sunan Andreno 330 GPU ile donatılan Snapdragon 801, sektörde lider batarya performansını koruyor.

Qualcomm Technologies, Snapdragon 801 işlemcilerde CPU, GPU, DSP, kamera sensörü ve hafıza bileşenleri gibi temel işlem motorlarının performansını artırdı. Qualcomm Technologies, tüm Snapdragon işlemci ailesinde olduğu gibi Qualcomm’un ayrışık bilgisayar mimarisi de dahil olmak üzere özel tasarlanmış işlem motorlarının eşsiz ve etkin şekilde entegrasyonu sayesinde üstün işlem gücüne ulaşmaya devam ediyor. Snapdragon 801, işlenen göreve göre doğru işlem motorlarını kullanarak veya doğru motor kombinasyonlarını seçerek çığır açan ve düşük enerji tüketimli bir mobil kullanıcı deneyimi sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.