Popüler Sistem Temizleme Aracı CCleaner, Çok Yakında Android’te!Destek: Test Link
Donanım & Yazılım, Mobil Dünya

CCleaner-Android-webeyn

Windows ve Mac OS işletim sistemleri için en popüler sistem temizlik uygulaması olan CCleaner, çok yakında Android işletim sistemli mobil cihazlarda olacak.

Piriform tarafından geliştirilen CCleaner, yakında Android için yayında olacak. Android için de bir uygulama geliştirdiklerini açıklayan Piriform, resmi blogunda müjdeyi verdi.

CCleaner-Android_webeynUygulamanın bilgisayarlar için olan sürümü geçici dosyaları, çerezleri, önbellek dosyalarını ve yığın oluşturmuş her türlü gereksiz dosyanın temizlenmesini sağlıyor. Piriform‘un yayınladığı fotoğrafa göre CCleaner’ın mobil sürümünün uygulama geçmişi, önbellek ve SMS/MMS temizleme gibi işlevlere sahip olacağı gözüküyor.

Birçok kullanıcı tarafından zaten Google Play‘de yığınla önbellek temizleyicisi ve CCleaner muadili uygulamaların sık olduğu biliniyor. Piriform, CCleaner için özellikle Windows‘taki başarılarına ve kullanılabilirlik oranlarına güvenmiş olacak ki Android için de bir mobil sürüm düşünmüş.

Android uygulaması henüz tamamlanmamış fakat çıkış tarihinin çok yakın olduğu belirtilmiş. Kullanımının kolay olduğu ve widget üzerinden tek tıklama ile hızlı bir önbellek temizliği yapmanın mümkün olacağı da açıklanan bilgiler arasında yer alıyor.

CCleaner, Windows ve Mac OS üzerindeki başarısına Android‘te de sahip olacak mı, bekleyip görelim.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.