PlayStation TV Sonbaharda PiyasadaDestek: Test Link
Donanım & Yazılım

Sony’nin E3 Fuarı’nda görücüye çıkardığı uygun fiyatlı PlayStation TV sistemi, ince boyutları ile bir televizyona bağlanabilen tüm PlayStation platformlarının en küçüğü olma özelliğini taşıyor.

Sony, kullanıcıların çeşitli oyun içeriklerinin ve PlayStation 4 Remote Play’in tadını evlerindeki televizyonlar üzerinde kolaylıkla çıkarmasını sağlayacak olan PlayStation TV’yi (PS TV), Kuzey Amerika’nın en büyük video oyun fuarı olan E3 Fuarı’nda görücüye çıkardı. Siyah renge sahip olacak olan PS TV, sonbaharda, Kuzey Amerika, Avrupa ve Pal bölgesinde, bağımsız sistem olarak piyasaya sürülecek.

Ürün, Kasım 2013’te PlayStation Vita TV (PS Vita TV) adı altında Japonya ve diğer Asya bölgelerinde piyasaya sürülmüş ve rahat, kullanılması kolay bir oyun sistemi arayan tüketiciler arasında büyük rağbet görmüştü. PS TV, ilk piyasaya sürüldüğü tarihten bu yana, sistem yazılım güncellemeleri ve içerik iyileştirmeleri ile sürekli olarak geliştirildi. PlayStation Vita (PS Vita) taşınabilir eğlence sistemi ile aynı çip seti ve sistem yazılımının kullanıldığı PS TV, ince boyutları (6,5cm × 10,5cm) ile bir televizyona bağlanabilen tüm PlayStation platformlarının en küçüğü olma özelliğini taşıyor. Kuzey Amerika, Avrupa ve PAL bölgesindeki kullanıcılardan gelen talepleri karşılamak üzere, sistemi yeni bir isim ve renkte piyasaya sürecek olan Sony, sadece PS TV üzerinde mümkün olan eğlence deneyimleri sunacak.

Sony’nin hizmet ve özelliklerini daha da geliştirerek, eğlence dünyasını sürekli olarak genişleteceği PS TV sisteminin ana özellikleri şöyle:

PlayStation 4 Remote Play

PS Vita’da olduğu gibi, PS TV de PS4 Remote Play ve Kablosuz Kumanda’yı (DUALSHOCK 3 veya DUALSHOCK 4) destekliyor. Böylece, oturma odasındaki PS4 kullanıcılarına, oyunlarını yatak odasındaki PS TV sistemi üzerinde oynamaya devam etme imkânı sağlanıyor. PS4 kullanıcıları aynı zamanda PS4™ oyunlarının büyük bölümünü tadını adeta kendi PS4 sistemleri üzerinde oynuyorlarmış gibi mükemmel çalıştırılabilirlik ile PS TV üzerinde de çıkarabiliyor.

PlayStation Now üzerinden PlayStation 3

PS TV kullanıcıları, bu yılın sonunda Kuzey Amerika’da, daha sonraki bir tarihte de Avrupa ve PAL bölgesinde piyasaya sürülecek olan PlayStation Now açık beta hizmetine de erişilebilecekler. PS TV kullanıcıları, Kablosuz Kumanda’yı (DUALSHOCK 3 veya DUALSHOCK4) kullanarak gerçek zamanlı veri akışı ile PS3 oyunlarının tadını da rahatlıkla çıkartabilecekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.