PlayStation 4 Satışları 7 Milyonu AştıDestek: Test Link
Oyun Dünyası

Sony, 6 Nisan 2014 tarihi itibariyle yeni nesil oyun konsolunun dünya çapındaki satışlarının 7 milyon adedi aşarak, PS4 platformunun hızlı büyümesini gözler önüne serdiğini açıkladı.

PS4 sistemi, dünya çapında 72 ülke ve bölgede kullanılıyor.

Sony Computer Entertainment Inc. Başkan ve Grup CEO’su Andrew House, “Küresel oyun camiası, piyasaya sürüldüğünden bu yana PS4’e muazzam bir ilgi gösterdi. Oyun severlerin gelecek nesil konsolu olarak PS4’ü seçmiş olmasından ötürü çok büyük bir onur duyuyoruz. PS4’ün yolculuğu henüz yeni başladı. Her ne kadar halen dünya çapındaki güçlü talebe yetişmekte zorluk yaşıyor olsak da, müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamakta ve ilham veren, cazip yeni kullanıcı deneyimleri sağlayarak oyun severlerin hayallerinin dahi ötesine geçmekte kararlıyız. Önümüzdeki aylarda bu deneyimlerden birçoğunu oyun severlere sunmak için sabırsızlanıyoruz.” şeklinde konuştu.

PS4 yazılım satışları da, 13 Nisan 2014 itibariyle dünya çapındaki perakende mağazaları ve PlayStation Store üzerinden dijital indirmeler yoluyla yapılan 20,5 milyon adedin üzerindeki satış rakamı ile gücünü koruyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.