Pentax, Yeni Modelleri WG-4 ve WG-4 GPS’i DuyurduDestek: Test Link
Fotoğraf Makinesi

Pentax, yeni modelleri WG-4 ve WG-4 GPS dijital kompakt fotoğraf makinelerini duyurdu. WG serisinin yeni modelleri sıradışı su geçirmezlik ve darbeye dayanıklılıkta üstün performansın yanında dış mekanda ve su altında yüksek kaliteli çekim sunuyor.

İki saate ve 14 metre derinliğe kadar kesintisiz çekim

Su geçirmezlik özelliğine sahip gövdesi sayesinde WG-4 ve WG-4 GPS modelleri 14 metre derinliğe ve iki saate kadar kesintisiz su altı çekim sağlıyor. (IPX8 veya JIS Class 8 su geçirmezlik performansına eşdeğer). Ayrıca bu fotoğraf makineleri 2 metre yüksekliğe kadar darbeye dayanıklı, toza dayanıklı (IPX6 veya JIS Class 6’ya eşdeğer), -10 dereceye kadar soğuğa dayanıklı ve 100kgf ağırlığa kadar çarpmaya dayanıklı olarak tasarlandı. Tüm bu özellikleri ile WG-4 ve WG-4 GPS modelleri sert ve zorlu açık hava koşullarında bile sağlamlığını ve güvenilirliğini sürdürüyor.

Yüksek performanslı optik zoom mercek, maksimum F2.0 apertür (geniş açıda) ile ışık kaynağının çok az olduğu koşullarda bile en düşük gürültü ile parlak ve net görüntüler sağlıyor. 4.5mm’den 18mm’ye kadar (35 mm formatında yaklaşık 25mm geniş açıdan 100mm medium teleobjektife eşdeğer) dört kat zoom kapsama özelliği ile bu kullanışlı mercek, makro çiçek görüntülerinden geniş açılı muhteşem manzaralara kadar geniş bir uygulama yelpazesine sahip. Geliştirilen AF algoritması sayesinde makro çekimlerde odaklanmanın çok hızlandırılmış olması yakın plan çekimlere büyük kolaylık getiriyor. Su altı ve su altı film modlarında çekilen görüntünün renk taraması ve kontrastı otomatik olarak optimize ediliyor. Su altı fotoğrafçılığında sıklıkla kaybedilen kırmızı tonlar ve gölgeler, gerçeğe en yakın renk işleme özelliği ve daha parlak, daha canlı görüntüler için sudaki ışığın yayılımından kaynaklanan kontrast kaybının etkin olarak telafi edilmesi ile yeniden kazanılıyor.

Pentax-WG-4-webeyn-2

Çekim modlarında geniş seçenekler

WG-4 ve WG-4 GPS modelleri ilk kez WG serisi modellere ilave edilen Shutter Priority (Örtücü Önceliği) ve USER (Kullanıcı) modları dahil toplam 29 çekim moduna sahip. Shutter Priority modunda, fotoğraf makinesi apertürü ve ISO hassasiyetini optimum pozlama için kullanıcının seçtiği deklanşör hızına otomatik olarak ayarlıyor. USER modunda fotoğrafçı daha kişiselleştirilmiş işletim için daha önceden yaptığı ayarları anında yükleyebiliyor. Buna ek olarak, Auto Picture modu belirli bir sahne veya obje için 16 farklı sahne modundan birini otomatik olarak seçebiliyor. Çekim modundaki geniş seçenekler sayesinde kullanıcı her türlü durum ve obje için ideal modu kolayca bulabiliyor.

Yüksek performanslı, arka aydınlatmalı CMOS görüntü sensörü

WG-4 ve WG-4 GPS modelleri yüksek hassasiyet ve düşük-gürültü özelliklerine sahip çok hızlı görüntü verisi sinyallerini okumayı sağlayan yüksek teknolojili ve arka aydınlatmalı CMOS görüntü sensörü içeriyor. Yüksek performanslı görüntü motoru ile desteklenen sensör, ISO 6400 tepe hassasiyet ve 16.0 etkin megapiksel ile süper-yüksek çözünürlüklü görüntüler sağlıyor. Bu modeller ayrıca, en yeni süper çözünürlük teknolojisi ile elde edilen gelişmiş görüntü işleme özellikleri ile son derece net fotoğraflar sunuyor. Bunlara ek olarak, yenilikçi Elde Gece Çekim modu, aynı sahnede çoklu kare çekiyor sonra bunları tek bir kompozit görüntü olarak sentezleyebiliyor böylece bulanıklıktan uzak görüntüler yakalamaya yardımcı oluyor.

Net ve bulanıklıktan uzak görüntüler için ikili sarsıntı azaltma sistemi

WG-4 ve WG-4 GPS modellerinin ikili sarsıntı-azaltma geçişli SR (Shake Reduction /Sarsıntı Azaltma) mekanizması ile Dijital SR modu birleşerek rahatsız edici makina sarsıntılarını etkin olarak telafi ediyor. Bu sistem fotoğraf makinesinin en çok sarsıntıya maruz kaldığı zorlu çekim koşulları altında bile, -örneğin çok az ışık olan ortamlarda veya günbatımı sahnelerinde- bulanıklıktan uzak, net fotoğraflar sağlıyor.
Yakın plan çekimlere yardımcı altı adet LED makro lamba

WG-4 ve WG-4 GPS modellerinde, makro çekimler için mercek çerçevesinin etrafına konumlanan 6 adet LED Makro Lamba, Dijital Mikroskop modu seçildiğinde obje üzerinde daha parlak ve eşit dağılımlı aydınlatma sağlıyor. * Makro Lambalar ile kullanıcı çıplak gözle çoğunlukla dikkat edilmeyen mikroskobik bir dünyanın büyütülmüş görüntüsünü makinenin LCD ekranında net olarak görebiliyor ve zahmetsizce gözalıcı fotoğraflar çekebiliyor. Makinenin ve objenin sarsıntısını en aza indirgemek için, “Anında aydınlatma özelliği” Makro Lambaların aydınlatma seviyesini örtücü çalıştığı anda otomatik olarak yükselterek örtücüyü daha yüksek hızda kullanmaya imkan veriyor. Makro Lambalar tüm bunlara ek olarak, LED lambanın anlık yanışını kullanıp objenin yüzünün fotoğraf karesinde yer alıp almadığını kontrol ederek “Kendi Kendine Portre Çekme Modu” ve Makro Lambaları karanlıktayken aydınlatma için kullanan “LED Aydınlatması Modu” gibi kullanıcı dostu diğer özellikleri de sağlıyor.

Ekstra-geniş, yüksek çözünürlüklü, geniş ekran 3.0-inç LCD ekran

WG serisi modeller, yaklaşık 460,000 noktacıklı ve 16:9 oranına yatay olarak genişletilebilen ekstra büyük, yüksek çözünürlüklü 3.0 inç renkli LCD ekrana sahip. Ekranın AR (Anti-Reflection/Yansıma Önleyici) özellikli üst yüzeyi parlama ve yansımaları en aza indirgeyerek en zorlu güneş ışığı altında bile görüntüyü ekran üzerinde net olarak gösteriyor. Geniş açılı tasarımı yaklaşık 170 derece yatay ve dikey görüntü sağlarken, farklı açılardan çekimlerde büyük kolaylık sağlıyor. Açık hava çekimlerini kolaylaştıran dahili GPS özelliği ve basınç/yükseklik/derinlik ölçme aygıtı, WG-4 GPS modeli çekilmiş fotoğraflar üzerine otomatik olarak konum verisi ve seyahat günlüğü bilgisi kaydedebilen ve dahili saati yerel zaman göre ayarlayabilen gelişmiş GPS modülüne sahip. Basınç sensörü ve dijital pusula sayesinde kullanıcı basınç/yükseklik/sualtı derinliği ve konum koordinatlarını LCD ekran üzerinden kontrol edebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.