Pentax’tan Yeni Model: Pentax Ricoh XG-1Destek: Test Link
Fotoğraf Makinesi

Pentax’ın yeni modeli XG-1 kompakt makine sahiplerinin bir üst seviyeye terfi etmeleri için ideal bir ürün. Cihaz aile çekimlerinden dost ve arkadaş ortamlarındaki çekimlere ve doğadan, evcil hayvanlara, güzel manzaralara ve spor karşılaşmaları gibi hızlı hareketler içeren çekimlere kadar esnek fotoğraf çekim imkanları sunuyor. Pentax XG-1 tüm bu ortamlarda ve koşullarda fotoğraf çekmek isteyen fotoğraf meraklıları için ideal bir seçenek oluşturuyor. Hafif ve kompakt bir gövde yapısına sahip olan Pentax XG-1 diğer Pentax DSLR modellerine benzer tasarım çizgileri içeriyor.

Pentax XG-1 dijital fotoğraf makinesinin en dikkat çeken özelliği 52x optik zum yapabilen objektifi. 16.0 megapiksel çözünürlüğe ve 3.0 inç büyüklüğünde LCD ekrana sahip olan Pentax XG-1 dijital fotoğraf makinesi 24mm – 1.248mm odak uzaklık değerleri sayesinde yanında türlü objektifler taşımak zorunda kalmak istemeyen fotoğrafseverler için esnek çekim olanakları sağlıyor. Kullanıcılar 1 cm mesafeye kadar yakın makro çekimlerden uzaktaki nesnelere kadar her türlü fotoğrafı kolaylıkla çekebiliyorlar.

Pentax-Ricoh-XG-1-webeyn-2

Sürekli çekim alanında da yüksek performansa sahip olan Pentax XG-1 kullanıcıların hiçbir an’ı ve kareyi kaçırmamasını sağlıyor. Pentax XG-1 standart sürekli çekim modunda saniyede maksimum 9 kare çekime imkan tanıyor. Ancak bunu yeterli görmeyen fotoğrafseverler için sıra dışı durumlarda kullanılmak üzere saniyede 60 kare çekim seçeneği de eklenmiş. Pentax XG-1’in sarsıntın azaltma sistemi uzak odaklı çekimlerde bulanıklıktan uzak dijital fotoğraflar elde etmeye yardımcı oluyor.

Özellikler

· 16 MP CMOS sensör
· 24 mm ultra-geniş açılı kapsama ile 52 kat optik zoom lens
· Arka aydınlatmalı CMOS görüntü sensörü; üst ISO 3200 duyarlılığı
· Saniyede 9 kare, yüksek hızda sürekli çekim
· Keskin, bulanıklıktan uzak görüntüler için güvenilir sarsıntı azaltma sistemi
· Full HD standart video kayıt
· Süper yüksek hızda sürekli çekim modunda, görüntü boyutu VGA formatında sabittir. (640X480 piksel)
· Yüksek hızda sürekli çekim modunda, görüntü boyutu 4M’de sabitlenir. (2304X1728 piksel)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.