Panasonic’ten 60X Optik Zoom’a Sahip Yeni Model: DMC-FZ70Destek: Test Link
Fotoğraf Makinesi

Değiştirilebilir lens özelliğine sahip modellerinde Micro Four Third sistemini benimseyen ve bu sistemin öncülerinden olan Panasonic, kompakt modellerini güncellemeyi de unutmuyor. Panasonic en son olarak 60x optik zoom’a ve 16.1 MP çözünürlüğü sahip DMC-FZ70 modelini duyurdu.

Sony, Canon gibi firmaların 50X optik zoom değeri segmentinde tepe değer sayılırken Panasonic çıtayı bir seviye yukarı taşıyor ve 60X optik zoom’u bizlere sunuyor. 20-1200 mm gibi oldukça geniş bir odak uzaklığına denk gelen 60X, özellikle alan derinliği yaratmakta ve çok uzaktaki nesneleri yakınlaştırmakta büyük yardımcı olacak gibi gözüküyor. Özellikle gökyüzü cisimlerini çekmeyi sevenlerin bayılacağı bu cihaz, 20 mm odak uzaklığında f/2.8, 1200 mm odak uzaklığında maksimum f/5.9 diyafram açıklığı sunabiliyor.

Panasonic-DMC-FZ70-webeyn-2

Bu kadar yüksek zoom oranında doğal olarak oluşacak titreşimleri azaltmak için Power O.I.S teknolojisini kullanacak olan FZ70, 1080i ve saniyede 60 kare interlaced taramalı videolar çekmeye olanak sağlıyor. Wind Shield Zoom Microphone ve Dolby Digital Creator mikrofon kayıt teknolojilerini kullanan model oldukça kaliteli ve temiz ses kaydı vaat ediyor.

Zoom oranı ile daha çok ses getirecek bu kompakt makinenin fiyatının $399 olması beklenirken, çıkış tarihi ise bilinmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.