Panasonic’ten 4K Çözünürlüklü 360 Derece KameraDestek: Test Link
Donanım & Yazılım

Panasonic, Almanya’da düzenlenen Security Essen’de yeni 360 derece ve 4K çözünürlüklü akıllı izleme kamerasını tanıttı.

Bankacılık, perakende ve lojistik gibi uygulamaları hedefleyen kamera, geleneksel güvenlik kameralarının erişebileceğinden çok daha geniş bir alanda çok daha fazla detay yakalıyor. Bu da daha az kamera ile daha fazla kapsama alanı anlamına geliyor.

Kamera, ısı haritası çıkarmadan insan sayımına kadar hem pazarlama hem de güvenlik amacıyla kullanılabiliyor. Bu yerleşik analiz araçları, kullanıcının insanların nereye doğru hareket ettiklerini ve odada nerede durduklarını tanımlamasına imkân veriyor. Örneğin bir perakende satış mağazasında, bu araçlar sayesinde satış promosyonlarının etkililiği ölçülebiliyor ve hareketin anlaşılmaz hale getirilmesi yöntemiyle veri gizliliği korunuyor.

Panasonic-360-derece-4k-kamera-webeyn-2

Bu son teknoloji ürünü kamera (WV-SF481), keskin ve doğal bir renk üretimiyle birlikte güçlü bir düşük ışık performansı sunuyor. 1/1,7” sensör, siyah beyaz modda 0,05lx kadar düşük bir değerde bile çalışıyor ve gerçek gündüz/gece geçişini mümkün kılıyor. Bu sayede ortaya ideal bir 7/24 izleme çözümü çıkıyor. Görüntünün ortasında ve kenarında netlik sağlayan yüksek çözünürlüklü 4K motor da bu sisteme eşlik ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.