Oyun Canavarı ASUS ROG Tytan CG8890 Türkiye’deDestek: Test Link
Bilgisayar

ASUS ROG Tytan CG8890 Türkiye’de satışa çıktı. Oyuncuların donanım ihtiyaçlarının ve talepleri her zaman için diğer kullanıcılardan çok daha farklıdır. Akıcı bir oyun deneyimi için en yüksek performansı veren bileşenlere duyulan ihtiyacın yanı sıra tasarım ve oyunlarda avantaj sağlayacak ekstra özelliklerin olması da gereklidir. Donanım konusunda seçici olan oyuncuların tüm taleplerini yerine getirmek için Republic of Gamers serisi ürünlerini hazırlayan ASUS, dünya üzerindeki tüm oyuncuların hayallerini süsleyecek bir masaüstü bilgisayar hazırladı: ROG Tytan CG8890.

ASUS ROG Tytan CG8890 sahip olduğu donanım bileşenlerinden, kasasının tasarımına kadar her şeyiyle oyuncuların hayallerinin bile sınırlarını zorluyor. ROG Tytan CG8890 en yüksek performansı alabilmek için özel olarak seçilmiş bileşenlere sahip. Ürünün kalbini 6 çekirdekli Intel Core i7 3960X işlemcisi oluşturuyor. Standart saat hızı 3,3GHz olan bu işlemci ASUS tarafından 3,8GHz’e hız aşırtılmış şekilde geliyor. Özel sıvı soğutma sistemiyle soğutulan bu işlemciyi kasanın üzerinde yer alan Speed tuşuyla önce 4,0GHz’e, daha sonra da 4,2GHz’e çıkarabilmek de mümkün. Speed tuşuna basıldığında özel tasarım kasanın yan ve üst kapakları otomatik olarak açılarak toplam 10 adet olan soğutma fanları ortaya çıkıyor. Kullanıcılar işlemcinin hangi hızda çalıştığını ön kısımda bulunan Republic of Gamers logosunun renginden de anlayabiliyor.

ROG Tytan CG8890 oyuncuların en çok önem verdiği bileşen olan ekran kartı konusunda da en üst seviyeden vazgeçmiyor. Çift grafik işlemcili ve 4GB GDDR5 bellekli ASUS GeForce GTX 690 ekran kartı, grafik teknolojisi açısından en zorlayıcı oyunlarda bile hiçbir sıkıntı yaşatmıyor.

ROG Tytan CG8890, kendisi gibi ROG serisine dahil olan Rampage IV Formula anakarta sahip. Intel X79 yonga setli olan anakartın üzerinde 2133MHz’de çalışan 16GB DDR3 bellek bulunuyor. ROG Tytan CG8890’ın arka panelinde 4 adet USB 3.0 ve 6 adet USB 2.0 girişi yer alırken, kasanın ön kısmında ise 2 adet USB 2.0 ve 2 adet daha USB 3.0 girişi ve Blu-ray okuyucu bulunuyor. ROG Tytan CG8890, toplam 256GB SSD depolamanın yanında 3TB’lık sabit diske de sahip.

Oyuncuların detaylara verdiği önemi her zaman dikkate alan ASUS, ROG Tytan CG8890’da en üst seviye ses kartı modeli olan ROG Xonar Phoebus’a yer vermiş. Bunun yanı sıra Tytan CG8890’ın yanında oyuncular için özel tasarlanmış klavye ve fare de geliyor.

Her detayıyla oyuncuların hayallerindeki masaüstü bilgisayar olan, ASUS Republic of Gamers serisinin süper silahı Tytan CG8890, Türkiye’de çok sınırlı sayıda piyasaya çıkıyor. Vatan Bilgisayar’da satılacak olan ASUS ROG Tytan CG8890’ın fiyatı ise 6999$ + KDV.

Tanıtım videosu

Yorumlar

 1. Anonim

  içinde gtx 690 var 5780x1080p battlefield 3 de bile 55 fps altına düşmüyor tabi 1920×1080 olarak düşünürsek stabil 90-120 fps arası oynatır ayrıca 2-3 yıl çıkacak tüm oyunları ultra’da full hd oynatacak bir bilgisayar. Bundan 3 yıl sonra gtx 690’ın fiyatı baya bi düşer sli yapıp bi 3 yıl daha götürür bu bilgisayar. Zaten bu parayı veren sli yapmaktan da üşenmez böylece bu bilgisayar sizi rahatça 5 yıl götürebilir. Zaten 8 tane fan vardı sanırım birde 4.2 ghz 6 çekirdek olduğunu düşünürsek çok fena bir bilgisayar ayrıca asus mimarisiyle yapılmış. Tüm toplama bilgisayarlara tasarım ve profesyonelce dizilmiş bir bilgisayar olarak taş çıkartır.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Kardeşim Süper bilgisayar . Bilgisayarın açma tuşuna bastığında 30 saniye gibi kısa bir sürede açılıyor. Hem Asus ekran kartı konusunda biraz zayıf davranmış , Çünkü ARES II yi asus üretiyor ve şuanda dünyadaki en iyi ekran kartı ares 2 . Eğer bu bilgisayara su soğutma takarsan hem sessiz bir şekilde oyun oynarsın hem de çok iyi bir performans ile …. Kısacası bu bilgisayarı istiyorum !!!!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. çok pahalı fakat bu bilgisayar için değer 1 yıl para biriktirip almayı düşünüyorumm….

  Thumb up 0 Thumb down 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.