Nokta Video Ağı, Türkiye’de %57 İzlenme Payına SahipDestek: Test Link
İnternet

IAB Gemius 2013 Haziran video verilerine göre İzlesene.com, Sinemalar.com ve Alkışlarla Yaşıyorum sitelerinden oluşan Nokta video ağı yüzde 57 oranındaki izlenme payı ile Türkiye’deki video izlenmelerinin yarısından fazlasını oluşturuyor.

Diğer bir yandan, Türkiye video pazarını ölçümleyen diğer ölçümleme şirketi comScore’a göre ise Nokta video ağı Türk internet sektöründe çok önemli bir başarıya imza atarak Temmuz 2013’te tekil video izleyicisi sayısında Facebook’u yakaladı. comScore’un verilerine göre, Nokta video ağında yer alan İzlesene.com, Sinemalar.com ve Alkislarlayasiyorum.com’un 2013 Temmuz ayı tekil izleyici sayısı 14 milyona yaklaştı.

Nokta video ağında yer alan siteler bu başarıya pek çok farklı etkinliğin sonucu olarak ulaştı. Örneğin, Eylül ayı içinde yapılan Samsung Galaxy Note 3’ün dünya lansmanı İzlesene.com canlı yayını ile video platformlarda sunuldu. Yine 13 Eylül gecesi lansmanı yapılan Kayıp dizisinin ilk bölümü de Kanal D’yle yapılan iş birliği ile İzlesene sitesinin ana sayfasından canlı olarak yayınlandı. Mavi Jeans Kıvanç Tatlıtuğ yeni reklam lansmanı da 17 Eylül’de İzlesene.com katkıları ile yayınlandı. Mobil platform projeleri, inovasyon odaklı reklam uygulamaları, markalara yeni bir medya kanalı yaratan İzlesene Video Suite ürünü ve sosyal mecralardaki 4 milyonu aşkın erişimi, Nokta ve İzlesene başarı hikayesinin arkasındaki diğer nedenler oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.