Nokia’nın Android’li Modeli Giriş Seviyesinde OlabilirDestek: Test Link
Mobil Dünya

Bir süredir gündemde geniş yer bulan Nokia’nın Android’li modeli, Şubat ayı içerisinde düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresi’nde lanse edilebilir. Konuya ilişkin Wall Street Journal’den edinilen bilgilere göre; Android işletim sistemini yapısında barındıran yeni Nokia modelinin gelişmekte olan pazarları hedefleyecek olması beklentileri düşük tutarken, söz konusu modelin giriş seviyesinde yer alması bekleniyor. Bu doğrultuda Nokia’nın yeni modelde Here Maps veya Mix Radio gibi servis ve uygulamalarını ön planda tutacağı, Google’ın uygulamalarına ise yer vermeyeceği belirtiliyor.

Microsoft ve Nokia’nın Androrid’li yeni telefonu piyasaya sürme planları arasında mobil pazarda yeni bir dönem başlatmak gibi bir beklentilerinin olup olmadığı henüz bilinmezliğini korurken, Wall Street Journal’e göre Microsoft’un Windows Phone işletim sistemi sadece üst sınıf Lumia modelleriyle birlikte sunulacak. Nokia adı altında üretilen Android’li telefonlar ise daha düşük teknik özellikleri sayesinde giriş seviyesindeki mobil kullanıcılara yönelecek.

Android-logo-webeyn

Nokia’nın Android işletim sistemine sahip olacağı belirtilen modelinin kod adı Normandy olarak belirtiliyordu. Bu model, şu sıralar Nokia X adıyla gündeme geliyor.

Sızan teknik özelliklere göre Nokia’nın ilk Android cihazında 5 veya 3 megapiksel çözünürlükte kamera bulunacak. Android 4.1’in özelleştirilmiş ve çeşitli özellikleri ayrılmış bir versiyonu ve çift SIM kart desteği, 512 MB RAM, 4 GB dahili hafıza, microSD kart yuvası, 1500 mAh kapasiteli pil de öne sürülen diğer özellikler arasında bulunuyor.

Yeni gelişmeleri takip ediyoruz, sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.