Nokia’nın 41 MP’lik Cep Telefonu Nokia 808 Pureview Türkiye’deDestek: Test Link
Mobil Dünya

Nokia 808 banner

Nokia’nın yeni telefonu 808 PureView ülkemizde ne zaman satışa çıkacak? Hangi özelliklere sahip? İşte tüm ayrıntılarıyla Nokia 808 PureView

İnovasyona verdiği öneme paralel olarak Nokia 41 MP’lik Nokia 808 PureView ile tüketicilere daha iyi ve daha farklı seçenekler sunmaya devam ediyor. Fotoğraf ve görüntü teknolojileri alanında aralıksız çalışan ve dünyanın en büyük kamera üreticisi olan Nokia’nın PureView görüntü teknolojisi üst düzey görüntü deneyiminde yeni bir endüstri standardı getiriyor. Nokia 808 Pureview, 41 MP kamera ile görüntü teknolojilerinde bir devrime öncülük ediyor.

Özellikler ve ayrıntılar

Nokia 808 PureView yüksek çözünürlüklü 41 megapiksel sensör, Carl Zeiss mercek ve Nokia’nın geliştirdiği over-sampling teknolojisini bir araya getiriyor. Bu, standart çözünürlüklerde (2/3, 5 ve 8 megapiksel) netlikten ödün vermeden zoom yapabilmek ve yedi piksellik bilgiyi bir piksele sıkıştırmak suretiyle hayal edebileceğiniz en net görüntüyü elde edebilmek anlamına geliyor. Böylece yüksek çözünürlüklerde (maksimum 38 megapiksel) görüntüleri yakalamak, zoom yapmak, keserek yeniden boyutlandırmak ve görülmesini istediğiniz detaylara odaklanmak mümkün oluyor. Düşük aydınlatmalı ortamlardaki üstün performansı ve e-posta, MMS ve sosyal ağlarda paylaşmak için yoğun boyuttaki görüntü dosyalarını kaydedebilme özelliği ile Nokia 808 PureView, herkesin her koşulda bir profesyonelin elinden çıkmış gibi görünen fotoğraflar çekebilmesine olanak tanıyor.

Nokia 808 resim

Üstün hareketsiz görüntü teknolojisine ek olarak Nokia 808 PureView, kayıpsız 4X zoom ile full HD 1080p video kaydetme ve oynatmanın yanı sıra Nokia Rich Recording özellikli ilk telefon olma niteliğini taşıyor. Rich Recording, daha önce yalnızca ekstra bir mikrofonla elde edilebilen CD kalitesinde ses kaydı elde etmeye olanak tanıyor. Nokia 808 PureView herhangi bir stereo ses içeriğini herhangi bir kulaklıkta surround ses deneyimine dönüştüren özel Dolby Kulaklık ve 5.1 kanal surround ses için Dolby Digital Plus teknolojisi sunuyor.

Nokia Türkiye Genel Müdürü Çiçek Uyansoy İcan Nokia 808 ve Pureview teknolojisi hakkında şunları söyledi: “Nokia 808 PureView tüm dünyada oldukça ses getiren ve merakla beklenen bir ürün. Nokia 808 PureView ile akıllı telefonlarda görüntüleme teknolojileri alanında çıtayı yükseltiyoruz. Bizler Nokia’da cep telefonlarının kusursuz fotoğraflar ve videolar çekmek için hayal bile edilmeyen yüksek standartlara ulaşacağını biliyorduk. Bugün 41 MP’lik Pureview teknolojimiz ile akıllı telefonlarda ve kameralarda oyunun kurallarını baştan yazıyoruz, diyebiliriz. Yeni kamera teknolojisi ile birlikte, kamera arayüzümüz de yeniden tasarlandı. Beyaz dengesinden parlamaya, görüntü doygunluğundan geniş diyafram açıklığına kompakt kameralarda bulabileceğiniz tüm seçenekler Nokia 808 Pureview’da var. Nokia’da inovasyona verdiğimiz öneme paralel olarak tüketicilere daha iyi ve daha farklı seçenekler sunmaya devam ediyoruz.”

Nokia 808 Pureview fiyatı ne olacak?

Ülkemizde Temmuz ayının ilk yarısında kullanıcılarla buluşacak olan ürünün tahmin edilen perakende satış fiyatı 1500 TL civarında olacak.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Webrazzi’nin yaptığı incelemeyi aşağıdan izleyebilirsiniz.

ayraç

Nokia’nın bu yeni telefonunu nasıl buldunuz?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.