Nokia’dan Ayrılan Mühendislerin İlk Telefonu SatıştaDestek: Test Link
Mobil Dünya

Nokia’dan ayrılan mühendislerin kurduğu firmanın ilk telefonu satışa çıktı. Jolla’nın ilk telefonu ile ilgili ayrıntıları sizlerle paylaşıyoruz.

Nokia’dan ayrılan mühendisler tarafından kurulan Jolla firması, geliştirdikleri Sailfish adlı işletim sistemini kullanan ilk modelini satışa sundu. Jolla’nın ilk modeli olan The First One, 4.5 inç 960×540 piksel çözünürlüklü ekran, 16 GB hafıza, microSD kart girişi, 1.4 GHz hızında çift çekirdekli Qualcomm işlemci, Adreno 305 grafik işlemci, 1 GB RAM, 8 megapiksel arka kamera, 1.3 megapiksel ön kamera, Bluetooth 4.0, WiFi ve 4G gibi başlıca teknik özelliklere sahip.

Jolla-The-First-One-webeyn-2

Bulundurduğu teknik özellikler itibariyle daha çok orta seviyeye hitap eden bu modelin Android uygulamalarını emülatör yoluyla çalıştırıyor olması sebebiyle birçok Android uygulamasını çalıştırmak mümkün olacak. Değiştirilebilir arka kapağa sahip olan The First One, 399 Euro fiyat etiketiyle satışa sunuldu.

Firma yetkililerinin belirttiğine göre 130 ülkeden ön sipariş alan model, ilerleyen zamanlarda yeni ülkelerde satışa sunulacak. The First One’ın Türkiye’de satışa sunulup sunulmayacağı ile ilgili henüz net bir bilgi yok. Yeni gelişmeler olduğunda sizlerle paylaşacağız.

Video

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.