Nokia X’in 1 Milyon Sipariş Aldığı Rakamı Abartı mı?Destek: Test Link
Mobil Dünya

Nokia X ile ilgili bir süre önce gelen haberler, modelin 1 milyondan fazla sipariş rakamına ulaştığı yönündeydi.

Tartışma konusu olan bu rakamın abartı olduğu konuşuluyor. Nokia’nın Android işletim sistemine sahip model tanıtacağı uzun süredir gündemdeydi. Uzun süren dedikoduların ardından Nokia, sürpriz yaparak bir değil üç farklı Android’li model tanıtmıştı.

Gelişmekte olan pazarları hedefleyen Android’li modellerden Nokia X, bir süre önce Çin’de ön siparişe açılmıştı ve kısa sürede 1 milyondan fazla ön sipariş aldığı belirtilmişti. Bu rakamın aldatıcı olduğu konuşuluyor.

Belirtilen haberlere göre ön sipariş süreci, kullanıcıların sadece giriş yapması ve ön sipariş butonuna basmasından ibaret olduğu söyleniyor. Bu durumda kullanıcılar, herhangi bir ödeme yapmadan ve belirtildiği gibi sadece giriş yaptıktan sonra ilgili butona basmaları durumunda rakamlara dahil ediliyor.

Kullanıcıların yine aynı şekilde herhangi bir ödeme yapmadan farklı renklerdeki modelleri seçerek 4 farklı renkte ön sipariş verebildiği belirtiliyor. Şimdilik bu tarz tartışmalar devam ediyor ancak yine de Nokia X’in yoğun ilgi gördüğü gerçek.

Bakalım Nokia X ile ilgili yeni gelişmeler, Türkiye’nin de dahil olduğu diğer ülkelerde satışa sunulduktan sonra nasıl olacak?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.