Android’li Nokia X2 TanıtıldıDestek: Test Link
Android

Android işletim sistemine sahip yeni Nokia modeli Nokia X2, resmi olarak tanıtıldı.

Nokia’nın Akıllı Cihazlar ve Servisler bölümünü bir süre önce satın alan Microsoft, Nokia markası altında Android macerasını devam ettirecek gibi gözüküyor.

İlk Android’li Nokia modeli Nokia X’e benzeyen Nokia X2; 4.3 inç büyüklüğünde 480 x 800 piksel çözünürlükte ekran, 1.2 GHz çift çekirdekli Snapdragon 200 işlemci, 1 GB RAM, LED flaşlı 5 megapiksel arka kamera, VGA ön kamera, 1800 mAh batarya, microSD kart destekli 4 GB dahili hafıza ve çift SIM desteği gibi başlıca teknik özelliklere sahip.

Nokia-X2-webeyn-2

Nokia X ve Nokia X2

Nokia X’te 512 MB RAM vardı. Nokia X2’de RAM 1 GB’a çıkarılmış. Nokia X’in ekranı 4.0 inç büyüklüğündeydi, Nokia X2 ise 4.3 inç ekran boyutuna sahip. Nokia X’in kamerası 3.15 megapiksel çözünürlüğündeyken Nokia X2’in kamera çözünürlüğü 5 megapiksele yükseltilmiş. Batarya kapasitesi konusunda da Nokia X2 daha yüksek. Nokia X’in bataryası 1500 mAh, Nokia X2’nin bataryası 1800 mAh.

Nokia-X2-webeyn-3

Nokia X2’nin bir diğer farkı ise geri tuşunun yanında bulunan ana ekran tuşu. Bildiğiniz gibi Nokia X’te sadece tek bir tuş yer alıyordu. Turuncu, siyah, parlak yeşil, sarı, beyaz ve gri renk seçeneklerine sahip olan Nokia X2, 99 Euro fiyat etiketiyle Temmuz ayında satışa sunulacak.

Ülkemize giriş yaptığında ve elimize ulaştığında Nokia X2’nin incelemesini sizlerle paylaşacağız.

Nokia X2 tanıtım videosu

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.