Nokia, Lumia’lar Üzerinde Android’i Denemiş!Destek: Test Link
Mobil Dünya

Microsoft ile yaptığı iş birliği sonrasında Windows Phone ile özdeşleştirdiğimiz Nokia, bir süre daha dayansa Android kullanmaya başlayabilirdi.

Kısa bir süre önce 5.44 milyar Euro’ya büyük çoğunluğu Microsoft’a satılan Nokia, Lumia cihazlar üzerinde Android denemeleri yapıyordu.

Lumia 520 incelememizden.

Lumia 520 incelememizden.

New York Times’ın haberine göre oldukça gizli yürütülen bir operasyon olduğu belirtilirken, bu durumdan Microsoft yöneticilerinin de haberi olduğu söyleniyor.

Tüm bu söylentiler ışığında insan ister istemez “acaba Microsoft en büyük partnerini ve pazar payını kaybetmemek için mi Nokia’yı satın aldı” sorusunu soruyor. Fakat bu sorunun cevabını elbette öğrenemeyeceğiz. Bildiğimiz tek şey, bundan sonra Nokia adında ‘akıllı’ telefon olmayacağı.

Yorumlar

  • Yeni tanıtılacak telefonlarda Microsoft adının yer alması bekleniyor. ‘Akılsız’ diye tabir ettiğimiz daha düşük seviyedeki modellerde ise Nokia devam edecekmiş 🙂

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • Microsoft olarak telefon üretmek olsaydı amacı, ayrıca bir marka satın almasına gerek yoktur sanırım koskoca Microsoftun 🙂 ama yıllardır sağlamlığı ile kafalarımızda yer eden NOKIA ‘yı hem gözümüzde hemde gönlümüzde yerle yeksan etmez inşallah.

    Thumb up 0 Thumb down 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.