Nokia Lumia’lar İçin Amber Güncellemesinin Dağıtımı BaşladıDestek: Test Link
Mobil Dünya

Nokia, Lumia cihazlarını kullanan kişiler için bir süredir beklenen Amber güncellemesinin dağıtımına başlandığını duyurdu.

Amber güncellemesi ile birlikte bazı yeni özelliklere kavuşacak olan Lumia cihazlardan ilk olarak Lumia 920 ve Lumia 820 bu güncellemeyi alacak. ABD’de satışa sunulan Lumia 521, Lumia 810 ve Lumia 928 cihazlar da Amber güncellemesine kavuşacak.

Lumia 520, Lumia 620 ve Lumia 720 için Eylül ayı içerisinde dağıtımı yapılması beklenen Amber güncellemesi ile Nokia Smart Camera uygulaması uygulama mağazasında yayınlanacak. Böylece Lumia 1020’ye özel olan kamera özelliklerinden Lumia 928, Lumia 925 ve Lumia 920 sahipleri de faydalanabilecek.

Güncelleme ile kullanıcılara sunulacak olan diğer yeniliklerden biri de bekleme ekranına gelecek olan Glance Screen özelliği. (Lumia 520 ve Lumia 625 bu özellikten ekran hafızası dolayısıyla faydalanamayacak)

FM Radyo özelliği de nihayet bu güncelleme ile geliyor. Güncelleme ile birlikte Lumia 620 haricindeki tüm Lumia’lara FM Radyo geliyor.

Aynı zamanda Lumia 1020 ile birlikte tanıtılan ve kamera için daha gelişmiş kontrol imkânı sunan Nokia Pro Camera uygulaması Lumia 920 ve Lumia 928 sahipleri tarafından güncellemeyle birlikte indirilebilir olacak.

Güncellemenin dağıtımı biraz zaman alabilir. Güncelleme aşama aşama tüm Lumia kullanıcılarına ulaşacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.