Nokia Lumia 925 Resmi Olarak TanıtıldıDestek: Test Link
Mobil Dünya

Nokia

Nokia Lumia 925, Londra’da düzenlenen etkinlikte resmi olarak tanıtıldı. Telefona dair tüm özellikler, ayrıntılar ve karşılaştırmamız haberimizin devamında.

Lumia 925‘in görseli dün sızdırılmıştı ve sizlerle paylaşmıştık. Bugün Nokia, düzenlediği etkinlikte Lumia 925‘i resmi olarak tanıttı. Beklendiği gibi yeni Lumia alüminyum kasa ile geldi fakat 41 MP söylentisi gerçekleşmedi.

Nokia-Lumia-925-gorsel-1-webeyn

Teknik özelliklere baktığımızda Nokia eleştirilere kulak asmış gibi görünüyor. Oldukça incelen ve hafifleyen telefonun Lumia 920‘ye göre tek dezavantajı şimdilik hafızası.

Etkinlikten Notlar

Nokia Smart Kamera

Nokia‘nın tanıttığı yeni teknolojilerden biri olan Smart Kamera aslında var olan “Akıllı Çekim“in geliştirilmiş bir versiyonu. Geliştirilmiş uygulama ile 5MP çözünürlüğünde resimler çekebiliyoruz. Önceki uygulamada da olduğu gibi istenmeyen kişiler resimden çıkartılabiliyor veya yeni uygulama ile arka taraf daha flu bir hale getirilebiliyor. Bu özellik pahalı DSLR kameralarda olan bir özellik.

Nokia-Lumia-925-gorsel-2-webeyn

Nokia Lumialara Instagram

Nokia etkinlikte bir de “Hipstamatic” adlı bir uygulama duyurdu. Bu uygulama ise bünyesinde Instagram entegresi bulunduruyor. Yani beklendiği gibi Instagram 1. elden bir uygulama duyurmadı. Uygulama daha çok bir paylaşım merkezi olarak tasarlanmış. Hipstamatic üzerinden Facebook, Pinterest, Flickr, Tumblr, Twitter, ve Instagram’a resim gönderilebiliyor.

Nokia yetkilileri uygulama hakkında “Bu, fotoğraf aşıkları için inanılmaz bir uygulama” açıklamasını yaptı.

Hipstamatic-Nokia-webeyn

SONRAKİ SAYFA [2]

Sayfalar: 1 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.