Nokia Lumia 530 TanıtıldıDestek: Test Link
Mobil Dünya

Windows Phone 8.1 deneyimine terfi etmek isteyenler için uygun fiyatlı bir alternatif olan Lumia 530, Microsoft ve Lumia cihazların aranılan özelliklerini bünyesinde topluyor.

Türkiye’de Eylül ayı içerisinde satışa sunulacak olan Lumia 530, Microsoft yenilik ve servislerini uygun fiyatla sunuyor.

Lumia 530, hesaplı fiyatıyla Microsoft servislerinden daha fazla sayıda kişinin yararlanmasını sağlamanın yanı sıra en son teknoloji akıllı telefonlarda bulunan özelliklerden yararlanmayı sağlıyor. Lumia 530, Windows Phone 8.1 işletim sisteminin sunduğu kişiselleştirme seçeneklerine ek özellikler de sunuyor:

– Tek dokunuşla Action Center bildirimleri, hizmet verilen pazarlarda Cortana kişisel asistan ve hızlı Word Flow klavye gibi son sürüm Windows Phone 8.1 özellikleri.

– Güçlü dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon işlemci, 4 inç LCD ekranda en sevdiğiniz web siteleri, uygulamalar ve oyunlar arasında gezinirken süper hızlı bir deneyim sunuyor.

– Cihazı kullanmaya başladığınız andan itibaren Skype ve Microsoft Office gibi hizmetlerden yararlanmaya olanak tanıyor.

– Uber, Instagram, Pinterest, WhatsApp, Viber ve WeChat gibi popüler uygulamaların yanı sıra Asphalt 8 gibi sevilen oyun uygulamalarına da Windows Phone Store’dan erişim sağlıyor.

– MixRadio ile kesintisiz müzik ve hem yurtiçinde hem yurtdışında indirilebilir offline navigasyonlu haritalar gibi zamandan ve veri ücretlerinden tasarruf sağlayan muhteşem bulut servisleri sunuyor.

– Yalnızca Lumia’da bulunan Creative Studio ve Glam Me gibi uygulamalarla sesli yönlendirme ve arka kamera ile 5MP kalitede selfie çekmeyi mümkün kılan kusursuz performans.

– SD kart ile 128GB’a kadar artırılabilen 4GB bellek kapasitesi sayesinde kullanıcılar en sevdikleri içerikleri ve uygulamalardan daha fazla yararlanabiliyor. Ayrıca Microsoft OneDrive’da mevcut 15GB ücretsiz bulut depolama alanı ile Lumia 530’ı bilgisayarınız, laptop’unuz ve tabletiniz ile senkronize edebilir, dosyalarınıza her yerden erişebilir ve cihazlar arasında paylaşımda bulunabilirsiniz.

Nokia Türkiye Genel Müdürü Sertaç Şener “Lumia serisinin üst düzey lokomotif ürünleri ile aynı ileri teknoloji, uygulamalar ve Windows Phone 8.1 deneyimini sunan Lumia 530 herkesin satın alabileceği akıllı telefonlar üretme ve Microsoft’un sunduğu en iyi özellikler ile daha çok sayıda insanı tanıştırma misyonumuza bağlılığımızı bir kere daha vurguluyor.” şeklinde konuşuyor.

Cihazla aynı anda şarjlı Coloud Bang hoparlör de tanıtılıyor. Arkadaşlarınızla birlikte müzik dinlemek için mükemmel bir seçenek sunan Coloud Bang hoparlör, taşınabilir tasarımıyla birden fazla hoparlörü birbirine bağlayarak müziğin etrafınızı sarmasını sağlıyor.

Türkiye’de de 2014 Eylül başı itibariyle piyasaya sürülecek olan Lumia 530, parlak turuncu, parlak yeşil alternatiflerinin yanı sıra siyah ve beyaz renkli değiştirilebilir kapak alternatifleri de sunuyor.

Lumia-530-teknik-ozellikler-webeyn

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.