Nokia Lumia 520 Yenilendi: Lumia 525Destek: Test Link
Mobil Dünya

Nokia, Lumia 520’nin yenilenmiş versiyonu olan Lumia 525’i resmi olarak duyurdu. Yeni modelle ilgili ayrıntılar, haberimizin devamında.

Nokia, Windows Phone ekosistemi arasında fiyatı sebebiyle en çok tercih edilen modellerinden birisi olan Lumia 520‘yi yeniledi ve Lumia 525’i resmileştirdi.

Lumia 520 ile hemen hemen aynı tasarıma sahip olan Lumia 525, 1 GB RAM’e sahip durumda. Lumia 520’de 512 MB RAM’i Nokia, yeni modelde yükseltmiş. Lumia 520’de olduğu gibi 5 megapiksel çözünürlükte arka kamera, 8 GB dahili hafıza, 4 inç WVGA ekran ve 1 GHz çift çekirdekli işlemci gibi başlıca teknik özellikleri bünyesinde barındıran Lumia 525’te siyah, beyaz, turuncu ve sarı renk seçenekleri bulunuyor. Aynı zamanda arka kapağın değiştirilebilir olması sebebiyle isteyenler istediği kapağı takabilecek.

The Verge sitesinin belirttiği bilgiye göre 14 Aralık tarihinde önce Singapur’da satışa sunulacak olan Lumia 525’in Türkiye ve diğer bölgelerde ne zaman satışa sunulacağı ile ilgili henüz net bir bilgi yok. Lumia 520 ile hemen hemen aynı civarda fiyat etiketiyle satışa sunulması beklenen Lumia 525 ile ilgili en yeni gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Video

Lumia 520, teknik özellikleri sebebiyle en düşük seviyedeki Lumia modeli ancak fiyat olarak da en ucuz model olması sebebiyle Windows Phone pazarında çok önemli bir payı elinde bulunduruyor. Ek olarak Lumia 520, incelemesini yayınladığımız modellerden birisi olmuştu. Lumia 520 incelememize gözatmak için buraya tıklamanız yeterli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.