Nokia Lumia 1020 İle Profesyonel Fotoğraf Çekmenin YollarıDestek: Test Link
Mobil Dünya

Nokia’nın 41 megapiksel PureView kamerası ile dikkat çeken modeli Lumia 1020 ile nasıl profesyonel fotoğraf çekimi yapabilirsiniz? İşte 5 madde.

PureView teknolojisi

Nokia Lumia 1020, Nokia’nın yenilikçi PureView teknolojisi, ikinci nesil 41 megapiksel sensörü, altı lensli ZEISS optiği ve optik görüntü sabitleme özelliği sayesinde olası en net görüntüleri çekmenize imkan tanıyor.

Nokia Pro Cam

Nokia Lumia 1020, Nokia Pro Cam ile zoom’u yeniden yorumlayarak kullanıcıların, gözün algılayabileceğinden daha fazla detay içeren öyküleri tekrar tekrar keşfetmesini sağlamak için önce çekim yapıp daha sonra zoom kullanmasına olanak tanıyor. Nokia Pro Cam, ayarların fotoğrafı ya da videoyu nasıl etkileyeceğini görsel biçimde gösteren güzel bir arayüz ile genellikle profesyonel kameralara özgü olan özellikleri (örneğin, beyaz dengesi, deklanşör hızı, ISO ayarları) sadeleştiriyor.

Nokia Lumia 1020, mevcut dijital kameraların en çok yönlülerinden biri. Eşsiz çift çekim özelliği, sonsuz düzenleme fırsatı sağlayan yüksek çözünürlüklü bir 38 megapiksel görüntü çekerken, Windows Phone 8 ile sosyal ağlarda kolayca paylaşılabilen 5 megapiksellik bir fotoğraf da oluşturuyor.

Nokia Pro Cam ile birbirinden güzel fotoğraflar çekip, bu fotoğrafları Instagram’da paylaşabilir ve Nokia Lumia 1020 ile çekilmiş fotoğrafların farkını takipçilerinize gösterebilirsiniz.

Zoom

Bir fotoğraf ister çekildikten sonra ister çekilmeden önce olsun, zoom özelliği kullanıcıların her bir fotoğrafın anlattığı hikayeyi tekrar tekrar keşfetmesini sağlıyor.

41 megapiksel sensör, sırasıyla 16:9 ve 4:3 boy-en oranında 34 megapiksel ve 38 megapiksel görüntüler çekebiliyor. 38 megapiksel ve 34 megapiksel tam çözünürlüklü görüntülere ek olarak, Lumia 1020’nin kamerası yüksek örnekleme teknolojisiyle 5 megapiksel görüntüler de üretebiliyor; 5 megapiksel görüntünün her pikseli, sensörün yedi pikseline kadar veri kullanılarak oluşturuluyor.

Yüksek örnekleme teknolojisi, 5 megapiksel görüntülerin son derece net, doğal ve az parazitli olmasını sağlıyor. En iyi kısım ise kameranın hem tam çözünürlüklü hem de yüksek örneklemeli görüntüyü aynı anda kaydetmesi.

Xenon flaş

Nokia Lumia 1020’nin 41 megapiksel, altı lensli lider ZEISS optik sensörü, düşük ışık koşullarında bile net fotoğraflar çekmeye olanak tanıyan optik görüntü sabitleme teknolojisine sahip. Karanlıkta hareketli bir sahneyi fotoğraflamak mı gerekiyor? Ufak hareketlerin veya hızlı geçişlerin sebep olduğu bulanıklık etkisini yok etmek mi gerekiyor? Yeni nesil güçlü Xenon flaş ile hareketli nesneleri karanlıkta dondurabilir, çekim hızı ve güçlü flaş sayesinde çok daha kaliteli fotoğraflar çekebilirsiniz.

Nokia Smart Cam

Nokia Smart Cam uygulamasıyla, Lumia 1020’nizle çekeceğiniz fotoğraflar için seçenekler çok. Örneğin, her fotoğraf için 10 ayrı kare çekin. Fotoğrafta en iyi kareyi yakalamak için yüzleri değiştirin, isteğiniz nesneleri kaldırın, hareketli görüntüyü artırın, arka alanı bulanık yaparak nesneleri vurgulayın ve böylece daha iyi fotoğrafa ulaşın. İsterseniz yüzleri değiştirip arzuladığınız grup fotoğrafını yakalayın; veya hareketli nesneleri kaldırıp istenmeyen görüntüleri sahneden çıkarın. Ya da bırakın hareketli nesneler bir karede bir araya gelsin, doğanın dinamizmi fotoğraflarınıza yansısın.

İlginizi çekebilir:
Bir süre önce Nokia Lumia 1020’yi incelemiştik. İncelememize gözatmak için buraya tıklamanız yeterli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.