Nokia Asha 501 ve 503’e Güncelleme GeldiDestek: Test Link
Mobil Dünya

Nokia’nın çok beğenilen ücretsiz Mix Radio servisi, bu güncelleme ile Nokia Asha serisi telefonlara da geliyor. Milyonlarca şarkılık listeleriyle hem online hem de seçilen listelerin telefona indirilmesiyle offline dinlenebilen Mix Radio, zengin içeriği ve ücretsiz oluşuyla Nokia kullanıcıları tarafından en çok sevilen servislerden.

Nokia Asha güncellemesinin getireceği bir diğer özellik ise geliştirilmiş görüntü ve video işlevselliği olarak kendini gösteriyor. Sesle yönlendirilebilen oto-portre çekme özelliği, panorama, kaliteli video çekimi ve düzenleme özelliklerinin yanı sıra çekilen görüntüler ister otomatik ister manuel olarak OneDrive’da depolanabiliyor.

Bu güncelleme ile Microsoft OneDrive uygulamasının kullanılabileceği Nokia Asha telefonlar, kendi online galerinizde sergilemek isteyeceğiniz fotoğraflar ve videolar için 7GB ücretsiz depolama alanı kazanıyor.

Nokia Asha’ya özgü ana ekran Fastlane de bu güncelleme ile daha fazla işlevsellik kazanıyor. Sosyal ağlarınızdaki kişilerin doğum günlerinin yanı sıra Twitter’daki notlarınızın kaç kez Retweet edildiği; Facebook’ta yayınladıklarınızın kaç beğeni topladığı artık Fastlane’de görüntülenebiliyor.

Ayrıca Asha güncellemesi Nokia Asha serisine ebeveyn kontrolü de getiriyor. Böylece tarayıcı ve mağaza erişimlerini kontrol etmek için özel bir şifre/PIN kodu belirlemek mümkün oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.