Nokia, 2013 Yılı 2.Çeyrek Sonuçlarını AçıkladıDestek: Test Link
Mobil Dünya

Windows Phone 8 işletim sistemine yeni modeller kazandıran ve son olarak Lumia 1020 ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Nokia, 2013 yılı 2.çeyrek sonuçlarını açıkladı.

Windows Phone 8 ailesi arasında oldukça yoğun ve söz sahibi olan Nokia, Lumia satışlarını arttırdı. Geride bıraktığımız yılın son çeyreğinde 4.4 milyon, bir önceki çeyrekte 5.6 milyon Lumia cihaz satışı gerçekleştirilirken bu rakam Haziran ayı sonunda biten 2.çeyreğe göre 7.4 milyon’a ulaştı. 2.çeyrekte satışı gerçekleştirilen 7.4 milyon Lumia rakamında Lumia 520’nin payı oldukça büyük.

Lumia modelleri ile artış yakalayan Nokia’nın gelirlerindeki düşüş devam ediyor. Geride bıraktığımız yılın aynı döneminde 9.2 milyar dolar gelir elde eden Nokia, bu çeyrekte 7.4 milyar dolar gelir elde etti ve 150 milyon dolar kayıp ilan edildi.

2012 son çeyreğinde Asha cihazlar 5 milyon adet satış rakamı yakalarken, bu rakam 4.3 milyona geriledi. Symbian serisi cihazların ise Nokia’nın belirttiğine göre satışı yapılamadı.

Yeni tanıtılacak Lumia modelleri ile beklentisini yüksek tutan Nokia’yla yeni gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.