Bir Akıllı Saat de Nissan’dan: Nismo WatchDestek: Test Link
İnternet

Son zamanlarda oldukça popüler ve gündemde olan akıllı saat furyasına ‘Nismo Watch’ ile otomobil üreticilerinden Nissan da katılıyor.

Giyilebilir teknolojiler üzerine yoğunlaşan pek çok teknoloji devi, akıllı saat projeleri üzerinde çalışıyor. Son olarak Samsung, Galaxy Gear adındaki akıllı saatini resmi olarak tanıtmıştı.

Sürücü ve otomatik arasında bağlantı kuracağından dolayı ‘bir ilk’ olduğu belirtilen Nismo Watch, IAA Frankfurt Motor Show 2013 kapsamında tanıtıldı. Araç sürücüleri ve otomobil ile ilgili bazı istatistikleri takip edecek olan Nismo Watch, otomobilin yakıtı gibi bazı bilgileri de sürücüyle paylaşacak.

Nissan-Nismo-Watch-webeyn-2

Bilezik benzeri tasarımıyla dikkat çeken Nismo Watch sadece iki düğmeyle kontrol edilecek ve belirtilen bilgiye göre 7 günlük pil ömrüne sahip olacak. Akıllı saatin araçla bağlantısı ise Bluetooth LE sayesinde sağlanacak.

Gelecek zaman içerisinde bu tarz farklı ürünleri kullanıcılarla buluşturacağını açıklayan Nissan, giyilebilir teknolojileri “geleceğin en büyük olayı” olarak nitelendiriyor.

Nissan-Nismo-Watch-webeyn-3

Aynı zamanda microUSB ile şarj olan ve sosyal ağlarla da etkileşimli olacak olan Nismo Watch ile ilgili şimdilik aktaracağımız bilgiler bunlarla sınırlı durumda. Yeni gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Akıllı saatin tanıtım videosunu alt kısımdan izleyebilirsiniz.

Video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.