Nexus 5 Parçalarına AyrıldıDestek: Test Link
Galeri

iFixit’in parçaladığı modellerden birisi de Google ve LG ortaklığında hazırlanan Nexus 5 oldu. Ayrıntılar ve görseller, haberimizin devamında.

iFixit’in parçalarına ayırdığı modelleri sık sık paylaşıyoruz. Hatırlatmak gerekirse iFixit, teknolojik cihazları parçalarına ayırıyor ve tamir edilebilirlik derecelerine göre puan veriyor. Nexus 5’i parçalayan iFixit, yeniden birleştirmesi kolay olduğu için Nexus 5’e 10 üzerinden 8 puan verdi.

iFixit ekibinin tamir edilmesi kolay cihazlar arasına eklediği Nexus 5, batarya üzerindeki yapışkan maddenin azlığı sebebiyle kolay çıkarılıyor olması, normal tornavidalar ile açılabiliyor olması ve üzerindeki etiketler sayesinde her bileşenin ayırt edilebiliyor olması gibi sebeplerden dolayı iFixit ekibinden olumlu yorumlar aldı.

Çıkarılması zor olan arka kapağın plastik parçalar ile tutturulmuş olması, ön cam ile LCD panelin çerçeve üzerine yapıştırılmış olmasından dolayı tamir etme işleminde zorlanılacağı gibi bazı sebepler ise Nexus 5’in iFixit ekibi tarafından olumsuz puan almasına neden oldu.

Görseller

Nexus-5-webeyn-1

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.