Neden Twitter’a Kayıt Olmalısınız?



Destek: Test Link
İnternet, Sosyal Ağlar

Neden Twitter

En popüler mikro blog servislerinden biri olan ve gün geçtikçe büyüyen Twitter‘a neden kayıt olmalısınız?

Twitter gerçekten iyice yaygınlaşıyor. Dil seçeneklerine Türkçe’yi de eklemesi ile ülkemizden kayıt olanların sayısı arttı. Artık televizyon kanalları, sanatçılar aktif olarak Twitter’ı kullanmaya başladılar.
Hatta televizyon’da bazı diziler kullanıcı görüşlerini okumak için Twitter’ı tercih ediyorlar. Diziye özel hashtag yaratıyorlar ve mesajlarının sonuna o hastag’i ekleyen kullanıcıların yorumlarını okuyorlar.

Bir diğer şey ise Twitter, sanatçılarımıza ulaşmanın en kolay yolu. Önceden bir sanatçıya birşey söylemek istediğinizde çok zordu, mail atardınız cevap gelmezdi. Artık birçok sanatçı Twitter’ı aktif olarak kullanıyor. Twitter’dan onlara birşey sorduğunuzda rahatlıkla cevap alabiliyorsunuz (bazı zamanlar cevap vermiyorlar tabi).

Twitter artık gündemi takip ettiğimiz siteler arasında yer alıyor.

Blog yazarlarlarından Eybat, bu konuda ne düşünüyor?

Twitter’a üye olurken herhangi bir nedenim yoktu sadece merak ettiğim için üye olmuştum. Twitter’ı kullanmaya yavaş yavaş alışınca “İyi ki üye olmuşum” diyorum. Neden mi “İyi ki üye olmuşum” diyorum? Çünkü gerek ülkemiz gerek de dünyadaki gündemi takip etmek için en iyi araçlardan biri haline gelen ve hatta gündemi bile belirleyen Twitter sayesinde neredeyse haber sitelerine girmeme gerek kalmadan az da olsa gündemi yakından takip edebiliyorum. Gündemi takip etme konusu haricinden Twitter, ilgi alanlarımıza göre bilgiler veya düşünceler paylaşanlar kişileri tanımamıza yardımcı olup, bu kişilerle iletişim kurmamızı sağlıyor.
Bunların yanında televizyon ve radyo programlarının sunucularına veya tanınmış kişilere daha çabuk ulaşabiliyoruz. Twitter’ın daha çok popüler hâle gelmesiyle bir çok firma artık müşterilerine Twitter üzerinden destek veriyor. Bir firmanın hizmeti veya ürünü hakkında herhangi bir sorunum varsa telefondan müşteri hizmetlerine ulaşmaya çalışmaktansa Twitter’dan iletişime geçerek sorunuma daha çabuk çözüm bulabiliyorum. Bu yazdıklarıma göre Twitter’a üye olmak, diğer sosyal ağlara göre biraz daha avantajlı duruyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.