Neden Prefabrik Yapılar?Destek: Test Link
Bültenler

Prefabrik yapılar, ön üretimi fabrika ortamında yapılan ve montajı sahada gerçekleştirilen yapılarıdır. Ön üretimi fabrikada gerçekleştirilen yapılar, daha önceden hazırlanmış olan beton zeminler üzerine uygulanır. Hafif çelik yapı teknolojisi kullanılarak oluşturulan yapı elemanlarının en büyük avantajı, hafif, kolay taşınabilir ve depreme dayanıklı olmasıdır. Ülkemizin deprem bölgesi olması sebebiyle bu özelliği en çok tercih edilme sebepleri arasında yer almaktadır. Prefabrik yapılar, çok kısa sürelerde üretilir ve kaynaksız cıvata somun bağlantıları ile de montaj süresinde avantaj sağlar. Bir çok kez sökülüp monte edilebilir.

Prefabrike binalar standart boyutları dışında istenilen her ölçü ve tasarım ile üretilebilir. Tek katlı, iki katlı ve 3 katlı olarak üretilen prefabrik binalarda artık sektörün öncü firması Prefabrik Yapı A.Ş. farkıyla 4-8 katlı hafif çelik yapı da üretilebilecektir. Hafif ve demonte olması nedeniyle ürün sevkiyatları kamyon, gemi, tır, yük konteyneri, tren ve kargo uçakları ile sevkiyatları yapılabilmektedir. Yurtdışı üretimlerde malzemeler, uluslararası paketleme ve taşıma kurallarına uygun bir şekilde hazırlanmaktadır.

Prefabrik yapılar en çok bilinen konut ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kullanılmalarının yanında, günümüzde konteyner ile birlikte şantiye ve kamp yapılarının mobilizasyon ihtiyaçlarının karşılamasında yoğun olarak tercih edilmektedir. Bu yapılarda temel ihtiyaçlar olan, idari ve ofis binaları, yemekhaneler, mühendis ve işçi yatakhaneleri, sosyal ve ortak yaşam alanları, revir, wc-duş binaları olarak çözümler üretilebilmektedir. Kamusal alanda da eğitim yapıları, sağlık yapıları vb. çözümler ile en uygun çözümleri sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.