n11.com’un Desteği İle 7.000 Üretici E-Ticaret YapıyorDestek: Test Link
Kurumsal

9 ayda KOBİ ağırlıklı 7.000 mağazanın açıldığı n11.com’da, mağazalar 2,8 milyonun üzerinde ürün sattı. Ticaretin kimlik değiştirdiğini belirten Doğuş Planet İcradan Sorumlu Yönetim Kurulu üyesi İzi Adato, “hedefimiz e-ticaret pazarını büyütmek” dedi.

Doğuş Grubu ile Güney Koreli SK Group’un ortaklığında Haziran 2012’de en büyük e-ticaret yatırımı olarak kurulan ve Nisan 2013’te tüketiciler ile buluşan Doğuş Planet’in e-ticaret platformu n11.com’un yılsonu değerlendirme toplantısı, Doğuş Planet İcradan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi İzi Adato’nun katılımıyla 3 Ocak 2014’te The Marmara Otel’de gerçekleştirildi.

Kuruluşundan bu yana geçen 9 aylık zaman zarfında, KOBİ’lere güçlü bir e-ticaret kanalı sunarak hızlı ve istikrarlı bir büyüme gerçekleştiren n11.com, sektörün gelişimine katkı sağlayacak ve tüketicinin e-ticarete dair algısını değiştirecek çalışmalar yapıyor. n11.com 2013’te gerçekleştirdiği hızlı başlangıcı, 2014 yılında sektörün büyümesine ön ayak olacak yeni projelerle sürdürülebilir şekilde geliştirmeyi hedefliyor.

İzi Adato, sektörün büyümesi konusunda önemli beklentileri olduğunu ve bu sebeple yatırımlar yaptıklarını belirtti. Sektörde güven sorununun aşılması, e-ticaret için gereken ciddi yatırımların yapılması, alt yapı çalışmalarının iyileştirilmesi ve mobil uygulamaların devreye girmesiyle birlikte e-perakende sektörünün 2014 yılında %20-25 büyüme kaydedebileceğini ifade ederek n11.com’un büyüme hedefinin ise %100’ün üzerinde olduğunu açıkladı.

n11.com’un kısa bir sürede 7.000 mağazaya, 6 milyon ürüne, 1 milyon üyeye, 5 milyon aylık tekil ziyaretçiyle birlikte toplamda 50 milyon ziyaret sayısına ulaştığını söyleyen Adato, bu büyümenin en büyük nedeninin nesil değişitiren girişimci KOBİ’ler olduğunu dile getirdi. Bugüne kadar e-ticaret kanalını kullanmamış mağazalara ücretsiz e-ticaret eğitimi vererek, Türkiye’nin e-ticaret kültürünü geliştirme yönünde adımlar attıklarını belirten Adato, “Pazarlama eğitiminin yanısıra ürünlerin fotoğraflanması için mağazalara hizmet veren ücretsiz stüdyo açtık. Bu karşılıksız hizmet Türkiye e-ticaret sektörüne yapılmış bir katkıdır. Doğuş ve SK Group ortaklığının finansal gücünü sektörü geliştirmek için kullanıyoruz” dedi.

Sayfalar: 1 2

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.