Mozilla Firefox’un 29.Sürümü YayınlandıDestek: Test Link
Donanım & Yazılım

Mozilla, Firefox’un 29.sürümünü kullanıcılara sundu. Yeni sürümü yayınlanan Firefox, yeni arayüzle birlikte geliyor.

Firefox’un daha sade bir arayüze kavuşan 29.sürümüyle birlikte Seçenekler, Geçmiş, Yeni Pencere ve Eklentiler gibi birçok seçeneğin bulunduğu bir menü geliyor. Sağ üst köşede yer alan bu menü üzerinden hemen hemen kullanılabilecek tüm ayarları kontrol etmek mümkün oluyor.

Firefox’un 29.sürümünde en dikkat çeken yenilik, Google’ın internet tarayıcısı Chrome’da olduğu gibi adres çubuğu ile birlikte arama kısmının birleştirilmesi oldu.

Firefox-29-webeyn

Firefox’un 29.sürümüne yükseltme yapan kullanıcılar, tarayıcı ilk açtıklarında Mozilla tarafından hazırlanan küçük bir yenilik rehberi ile karşılaşıyor. Bu rehber ile, 29.sürüm yenilikleri ve yeni sürümle nelerin değiştiği ile ilgili bilgiler yer alıyor.

Chrome kullanıcılarının yakından tanıdığı senkronize özelliği, uzun süredir Firefox’ta da yer alıyor. Yeni sürümle birlikte Firefox Sync daha basit bir hale getirildi ve böylelikle kullanıcılar kolayca oturum açabiliyor.

Mozilla Firefox henüz yüklü değilse, buraya tıklayarak resmi siteden indirebilirsiniz. Hali hazırda Firefox kullanıcısıysanız Yardım bölümünden Firefox Hakkında’ya girerek yeni sürüme otomatik olarak güncelleme yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.