Minecraft’a Mod Nasıl Yüklenir?Destek: Test Link
Nasıl Yapılır?

Minecraft, oldukça popüler bir oyun. Bu yazımızda Minecraft’a nasıl mod yükleyeceğinizi paylaşıyoruz.

Dünya genelinde yüksek satış rakamlarına ulaşmayı başaran Minecraft, pek çok oyuna göre ‘farklı’ yapısı ve grafikleriyle dikkat çekmeyi başardı. En popüler oyunlardan biri haline gelen ve gün geçtikçe oyuncu sayısını artıran Minecraft, hayatta kalma temelli bir oyun.

Oyunun başlarında kırarak toplayacağınız bloklar yardımıyla gece ortaya çıkan yaratıklara karşı sığınmak için inşaa edeceğiniz küçük barınaklar sonrasında yavaş yavaş kendinizi geliştirmeye başlayarak farklı eşyalar ve araçlar üretebilmeye başlayacaksınız. Bir yerden sonra tek başınıza veya arkadaşlarınız yardımıyla kimsenin aklına gelmeyecek, hayalini dahi kuramayacağı yapılar veya mekanlar oluşturabileceksiniz.

Mod yükleme konusunda ihtiyacınız olan şey ‘Minecraft Forge’. Minecraft Forge, son versiyonlarda çıkan mod yüklemeyle alakalı sorunları çözebilmeniz için hazırlanmış ve ücretsiz bir uygulama. İndirdikten hemen sonra kurulum gerektirmeksizin çalıştırabileceğiniz bu uygulama, Minecraft’ı istediğiniz görünüme getirmenize imkan tanıyor.

Modlarınızı güvenilir kaynaklardan indirmeniz gerektiği bilgisini paylaşalım öncelikle. Programı kullandığınızda Minecraft içerisindeki kaynak paketleri bölümü başarılı bir şekilde çalışacaktır ve ardından Minecraft Forge ile aktifleştirdiğiniz modlarınız buradan seçilebilir hale geleceklerdir. İlgili bağlantılara alt kısımdan ulaşabilirsiniz.

Bağlantılar: Minecraft ForgeMinecraft

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.