Microsoft’ta Büyük Ayrılık!Destek: Test Link
İnternet

Microsoft

Teknoloji devi Microsoft’un yazılım bölümünden sorumlu başkanı Steven Sinofsky, görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Windows 8 işletim sistemi ve Surface adı verilen tablet modelinin yaratıcısı olan Steven Sinofsky, dün “sürpriz bir şekilde” görevinden istifa etti. 23 yıldır Microsoft’ta yer alan ve Steve Ballmer’dan sonra CEO’luk koltuğuna oturabilecek isimlerden biri olarak gösterilen Sinofsky, dün istifa belgesini Microsoft’a ileterek görevinden istifa etti.

İstifadan sonra Steven Sinofsky, “Microsoft’ta elde ettiklerim için ne kadar şükrettiğimi saymam olanaksız. Bu harika şirkette çalışmış olmanın ve elde ettiğim profesyonellik ile insanlardan gördüğüm cömertlik karşısında minettarım” açıklamasını yaparken Microsoft CEO’su Steve Ballmer ise istifa ile ilgili “Sinosfky ile yıllarca çalışmış olmaktan mutluluk duyduğunu ve yaptığı katkılardan dolayı kendisine teşekkür ettiğini” iletti.

Steven Sinofsky’nin istifasından sonra Windows’dan sorumlu müdür koltuğuna Julie Larson-Green getirildi ancak Temi Reller’da Julie Larson-Green’e finans ve pazarlama müdürü olarak eşlik edecek.

26 Ekim 2012 tarihinde piyasaya çıkan Windows 8 işletim sisteminin sorumlusu olarak dikkatlerini üzerine çeken Sinofsky’in istifa nedeni ise bilinmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.