Microsoft, Xbox One’ı Tanıttı!Destek: Test Link
İnternet, Oyun Dünyası

Microsoft

Xbox One ile yeni nesil eğlencede hayallerin sınırını zorlamaya hazırlanın.

Microsoft, bugüne ve önümüzdeki on yıla damgasını vurmak üzere tasarladığı yeni nesil hepsi bir arada oyun ve eğlence sistemi Xbox One’ı Washington Redmond’taki genel merkezinde düzenlediği etkinlikle gün ışığına çıkardı. Microsoft’un gelecek nesil eğlence vizyonunun hayata geçişini simgeleyen Xbox One ile oyunlar, televizyon, filmler, müzik, spor ve Skype aynı kutuda buluşuyor.

Bir oyun konsolu olmanın yanı sıra filmden müziğe, televizyondan Skype ile görüntülü iletişime kadar çağdaş yaşamın tüm eğlence anlayışını tek bir kutuya sığdıran Xbox One, Steven Spielberg’in yöneteceği Halo TV dizileri ve NFL (Amerikan Futbol Ligi) ile yapılan özel anlaşmalarla içerik zenginliğini de farklı bir noktaya taşıyacak.

Microsoft Etkileşimli Eğlence İş Birimi Başkanı Don Mattrick, Xbox One’ın popüler oyunları, televizyonu ve eğlenceyi güçlü bir platform üzerinde bir araya getirecek ve aralarında kesintisiz geçişe imkân verecek şekilde tasarlandığını söyledi. Mattrick, ayrıca konsolun tasarımının da çağdaş dekorasyonlarda salonun sade ve uyumlu bir parçası olacak şekilde ele alındığını belirtti.

Xbox One eğlenceyi yeniden tanımlıyor

Xbox One, gerçekliğin sınırlarını zorlayan oyun deneyiminin yanı sıra tüm özelliklerinin sesle kolayca kontrol edilebilmesiyle dikkat çekiyor. “Xbox On” diyerek kişiye özel Xbox One ana ekranınızı açmak, izlemek istediğiniz kanalın adını söyleyerek televizyon kanalını değiştirmek, program listesini görüntülemek ve aynı anda internette arama yapmak artık mümkün.

XBOX-One-webeyn

Kullandıkça sizi tanıyan ve tercihlerinizi öğrenen Xbox One’ın öne çıkan diğer bazı özellikleri şöyle sıralanıyor:

Xbox One ile kablo aboneliği veya uydu alıcınızdan canlı TV izleyebilirsiniz.
• “Xbox On” diyerek eğlence sistemini açabilir, size özel giriş panonuzu görüntüleyebilir, en sevdiğiniz oyunlar ve TV kanalları arasında dolaşabilirsiniz.
• Sevdiğiniz bir filmi izlerken tek bir komutla oynadığınız oyuna dönebilir, canlı TV yayını izlerken arkadaşlarınızla Skype’ta sohbet etmeye başlayabilirsiniz. Üstelik tüm bu geçişler televizyonda kanal değiştirmek kadar hızlı ve pratik.
Xbox One için özel tasarlanmış Skype sürümü sayesinde arkadaşlarınızla HD görüntü kalitesiyle görüşebilir, televizyonunuzu kullanarak video konferans görüşmeleri yapabilirsiniz.
• Arkadaşlarınız arasında popüler olan içerikleri keşfederek ilgi çeken programları görebilir ve Xbox camiasındaki beğenilen içerikleri izleyebilirsiniz.
Xbox One ile sesinizi kullanarak kanallar arasında arama yapabilir, en sevdiğiniz eğlence programlarını size özel program rehberinde kolayca bulabilirsiniz.

Yıllara meydan okumak için tasarlandı

Microsoft, oyun, televizyon ve eğlence için tasarlanan Xbox One’ı performans konusunda yıllara meydan okuyacak benzersiz bir donanım platformuyla zenginleştirdi.

Sekiz çekirdekli X86 mimarisinde işlemciye ve 5 milyardan fazla transistöre sahip olan Xbox One, kullanıcısına yaşattığı zengin eğlence deneyimini ve bunlar arasındaki geçişleri duraklamalarla ve yükleme süreleriyle bölmeyecek bir performans ortaya koyuyor.

Diğer ayrıntılar ve video, haberimizin devamında.

Devamı: Göz alıcı oyunlara ve zengin içeriğe hazır olun

 

Sayfalar: 1 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.